kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tarptautinis Erasmus+ projektas „Skonio paieškos“ Vroclave

Birželiui įpusėjus, 18 mūsų mokyklos ir tiek pat Glogovo miesto mokinių bei 4 abiejų mokyklų mokytojos dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ projekte „Skonio paieškos“, kuris vyko Vroclavo mieste. Šio projekto pagrindinis tikslas buvo supažindinti mokinius su virtuvės darbuotojų profesijomis.


Visą savaitę mokiniai mokėsi gaminti įvairius patiekalus, taip pat išbandė vyrėjo ir jo padėjėjo profesijas. Mokiniai dalijosi savo nacionalinių virtuvių ypatumais: mūsų mokiniai mokino gaminti kibinus, tinginį, šaltibarščius, keptą duoną, obuolių pyragą ir silkę; tuo tarpu Glogovo miesto mokyklos mokiniai atskleidė lenkų tradicinės virtuvės kai kurių patiekalų gamybos paslaptis.

Šią savaitę ne tik mokėmės darbo virtuvėje subtilybių, bet ir turėjome galimybę pažinti miestą, dalyvavome pažintinėje ekskursijoje po miesto senamiestį, lankėmės įžymiose vietose, žaidėmė orientacinį žaidimą, kur turėjome rasti žymius miesto restoranus ir kitus objektus susijusius su maisto ruošimu. Taip pat apsilankėme vyninėje, kurios šeimininkai pasakojo apie vyno gamybą Lenkijos klimato sąlygomis. Vieną iš vakarų leidome zoologijos sode bei okeanariume. Gaila, tačiau dėl mieste rengiamo pusmaratonio nespėjome nuvykti į spalvingųjų grojančių ir šokančių fontanų pasirodymą. Tikimės, jog tai galėtų būti priežastis dar ne vieną kartą nuvykti į šį nuostabų miestą.

Dėkojame Lenkijos fundacijai „De Primario“ už suteiktą galimybę dalyvauti šiame projekte, taip pat už įgytą patirtį bei galimybę pažinti Vroclavą.

Projekto vadovės:
Inga Kondratovič ir Ilona Lučinska,
Julijaus Slovackio gimnazija

Shadow up