kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ“ Avižienių gimnazijoje

Šiemet, minint „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetį, „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą transformuoti ir savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie Sąmoningumo didinimo mėnesio „BE PATYČIŲ“. Tą progą Avižienių gimnazijos pagalbos mokiniui specialistai kartu su Mokinių taryba organizavo ir aktyviai įsitraukė bei vykdė veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui.


Iniciatyvą pradėjome „Draugystės“ savaite, kurdami „Draugystės knygą“. Pradinių klasių mokiniai kartu su klasės vadovais į knygas sudėjo piešinius, savo mintis, sukurtus eilėraščius draugystės tema. Taip pat veikė „Draugystės paštas: padėkok, palinkėk, atsiprašyk“. Visi galėjo parašyti draugui ar bet kuriam gimnazijos darbuotojui gražų laišką su atsiprašymu ar gražiu palinkėjimu. Socialinė pedagogė B. Butkevič 5-8 ac klasėse su mokiniais aktyviai diskutavo ir mokėsi, kaip valdyti pyktį, tinkamai reaguoti į patyčias ir kaip galima apsisaugoti nuo elektroninėje erdvėje vykstančių užgauliojimų.

Antrąją „Bendrystės“ savaitę vyko daug įdomių ir prasmingų veiklų bei užsiėmimų. Skaitykloje buvo organizuota paroda „Knygos apie draugystę vaikams ir suaugusiems“. Vyresnių klasių mokiniams vyko klasės valandėlės, kurių metu žiūrėjo mokomuosius filmus ir drauge su klasės vadovais juos aptarė. Gimnazijos psichologė A. Giliun subūrė gimnazijos pedagogus diskusijai „Ar įmanoma rasti „priešnuodį“ patyčioms?“ ir IIIgac klasėse vedė praktinį edukacinį užsiėmimą „Aš (ne)abejingas tam, kas vyksta aplink mane“. Taip pat buvo surengta 5c – IIgc klasės mokinių paroda „Dalykai, kurie nekainuoja“.

Sąmoningumo skatinimo mėnesio trečioji „Gerų darbų“ savaitė suteikė mokiniams ir gimnazijos bendruomenei daug malonių netikėtumų ir pozityvių emocijų. Savaitė prasidėjo akcija „Kiekviena diena – skirtinga spalva“, kurią papildėme keliais reikalavimais: 5 dienos – 5 skirtingi aprangos kodai, 5 geri darbai. Aprangos kodas – tai kiekvienos savaitės dienos sutarta dominuojanti spalva, kurią gimnazijos mokiniai, pedagogai ir kiti mokyklos darbuotojai privalėjo parodyti apranga ir jos detalėmis. Buvo padaryta ir daug gerų darbųmokiniai stengėsi būti mandagiais, atsiprašyti jei elgėsi nederamai, reikšti pagarbą ir komplimentus.

Didelio susidomėjimo sulaukė Mokinių tarybos organizuota akcija „Moku aš – išmokysiu ir tave“. Visa savaitę taip pat vyko užsiėmimai, kuriuos organizavo vyresnių klasių mokiniai pradinukams. 1-4ac klasių mokiniai dalyvavo tinklinio, futbolo, origami lankstymo ir piešimo pamokose. Taip pat vedė užsiėmimus „Mūsų rankos ir žodžiai skirti geriems darbams“ ir „Kurią pusę pasirinksi tu?“, kurių metu kalbėjosi, koks elgesys liūdina visus ir ką galima daryti, kad gyventume draugiškai.

Sąmoningumo didinimo mėnuo peržengė ir gimnazijos slenkstį. Kovo 28 dieną gimnazistai Vilniaus r. Avižienių lopšelyje – darželyje dalyvavo edukaciniame renginyje „Draugystė be patyčių“ ir suvaidino spektakliuką „Raudonkepuraitė“. Visi kartu šoko, dainavo, žaidė ir mokėsi gyventi draugiškai.

Tikimės, jog geros emocijos ir išsakytos mintys apie draugystę prisidės prie patyčių problemos sprendimo mūsų gimnazijos bendruomenėje.

Vilniaus r. Avižienių gimnazijos
socialinė pedagogė Božena Butkevič

 

 

Shadow up