kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Avižienių lopšelyje - darželyje paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena

Lapkričio 15 dieną Avižienių lopšelyje-darželyje buvo paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis - TOLERANCIJOS GĖLĖ.


 

Gėlė - visuomet kelia teigiamas emocijas. Gėlės dovanojamos mylimam žmogui, įteikiamos sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar įteikiamos susitaikymo ženklan. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji - priimi tokį, koks jis yra. Gėlė gali būti simbolis, sujungiantis skirtingus žmones.

Nors vaikai dar maži, tačiau jie jau nuo mažens turi žinoti ir kasdien girdėti tokius žodžius, kaip ,,draugystė“, ,,pagalba draugui“, ,,nuoširdumas“, ,,pakantumas“, ,,pagarba“ , todėl visą  savaitę grupėse buvo kalbama apie gerumą, toleranciją, pagarbą „kitokiam“ žmogui. Vaikai kartu su auklėtojomis karpė, klijavo, dekoravo iš įvairių medžiagų padarytas gėles, kurias pavadino Tolerancijos gėlėmis.

Tolerancijos fėja pasipuošusi socialinė pedagogė Božena Butkevič aplankė kiekvieną grupę. Visi kartu žiūrėjo senosios animacijos filmuką „Grybukas stogiukas“, puikų ir pamokantį animacinį filmuką apie draugystę, pasiaukojimą, dėkingumą bei pagalbą kitam bėdoje.
Taip kalbėjo apie žodžio „tolerancija“ prasmę ir linkėjo vaikams būti tolerantiškiems: gerbti savo grupės draugus ir jų nuomonę, nesišaipyti ir nesijuokti iš savo draugo, ypač jei jis kitoks.

Fėja atsinešė savo Tolerancijos gėlę, kurią kartu su vaikučiai papuošė gražiais žodžiais. Iš vaikų bei auklėtojų padarytų Tolerancijos gėlių organizuota parodėlė „Tolerancijos gėlė - 2013“ ir taip papuoštas darželis. Nuotaika buvo puiki ir vaikai nusiteikė būti tolerantiški ne tik per Tolerancijos dieną, bet ir kiekvieną dieną.

Parengė socialinė pedagogė
Božena Butkevič

Shadow up