kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Jaunimas skatintas rinktis pasieniečio profesiją

Trečiadienį Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnės lankėsi dviejose rajonų mokyklose – Vilniaus rajono Medininkų Šv. Kazimiero  ir Šalčininkų rajono Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijose, kuriose baigiamųjų klasių ugdytinius kvietė į paskaitas.


Medininkų Šv. Kazimiero mokykloje vykusi paskaita buvo orientuota į pasieniečio profesijos viešinimą – Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė G. Ruzgaitė apibrėžė VSAT veiklą, pristatė pareigūno profesiją, pabrėžė darbo ypatumus, daugiau pasakojo apie šios profesijos darbo sunkumus ir džiaugsmus, išryškino mokymų, karjeros galimybes, atsakė į mokinių rūpimus klausimus, taip pat supažindino su reikalavimais, norint įstoti į Pasieniečių mokyklą.Antroje dienos pusėje, paskaita vyko Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijoje. Jos metu Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė J. Kondratovič daugiausia dėmesio skyrė prevencijai.

Jaunuoliams buvo paaiškinta atsakomybė už nusikalstamas veikas, papasakota apie prekybą žmonėmis, žmonių verbavimo būdus, taip pat aptartas jaunuolių įtraukimas į nusikalstamus susivienijimus. Bendruomenės pareigūnės džiaugiasi, kad paskaitų metu vyko diskusijos – mokiniai buvo aktyvūs, suinteresuoti ir motyvuoti. Tądien pasieniečio profesija pristatyta 50-čiai  gimnazistų.


Shadow up