kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos „ruoniai” Latvijoje

Speigas neišgąsdino Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos „ruonių” vykstančių į Latviją, kur sausio 22-29 dienomis vyko trečias  projektinis Nordplus Junior “SEAL” (lt „Ruonis”) susirinkimas.  Jūrmaloje su Latvijos draugais susitiko 10 mokinių iš Norvegijos Lingdal  miesto,  lydimi 3-jų mokytojų  bei  16 mokinių ir 2 mokytojos iš mūsų gimnazijos. Jūrmalos Majorų vidurinėje mokykloje  buvome svetingai sutikti bei visą savaitę dalyvavome prasmingoje projekto veikloje.


Žaisdami linksmus žaidimus su „Majorų” darželinukais ir pradinukais, projekto dalyviai pamokė juos lietuvių bei norvegų žodžių, bei patys iš jų pasimokė latvių kalbos. Latvijos pradinukai  ypač apsidžiaugė gavę mūsų pradinių klasių mokinių rašytus laiškus bei saldainius iš Lietuvos ir Norvegijos.

Mokykloje projekto dalyvius ypač sužavėjo Latvijos liaudies žaidimai ir pamėgdžiojimo koncertas „Popiela“ (lt. „Pop muzikos gatvė“), kuriame svečiai teisėjavo.

„Ruoniams” nesvetima  ir sporto veikla: mokiniai kartu žaidė Latvijoje populiarią tinklinio atmainą, linksmai čiuožė dengtoje Jūrmalos miesto čiuožykloje, kuri yra vos keli žingsniai nuo mokyklos.

Šiltai prisiminsime apsilankymą poeto Rainio muziejuje, esančiame Jūrmaloje, kur mums buvo paruošta speciali edukacinė programa apie glaudžius kultūrinius ryšius tarp žymiojo Latvijos poeto Rainio, jo garsios žmonos Aspazijos, ir Lietuvos bei Norvegijos įžymių kūrėjų — rašytoju  Ibsenu, poetu ir menininku M. Čiurlioniu, bei poetu K. Donelaičiu.  Muziejaus darbuotojai ne tik įdomiai papasakojo apie savo įžymųjį tautietį Rainį, bet ir pavaišino mus mėtų arbata bei padėjo organizuoti iškylą muziejaus kieme. 

Dirbdami tarptautinėse grupėse mokiniai atliko įvairias užduotis muziejuose, kurių tematika yra susijusi su jūra: jūros ir istorijos muziejuje sužinojome, kaip žmonės ilsėjosi Jūrmaloje prieš 100 metų, pasinėrėme į istorijos gelmes Rygos navigacijos muziejuje. Tuo tarpu Rygos Saulės muziejuje tarp daugybės iš įvairių pasaulio šalių atgabentų saulės atvaizdų radome ir Lietuvos „saulę”, o ekskursijos pabaigoje kiekvienas projekto dalyvis gavo dovanėlę - saulutę, kurią čia pat galėjo nudažyti kaip kam patinka.

Netrūko ir kitos įdomios projekto veiklos: mokiniai mokėsi dainų bei eilėraščių projektų partnerių kalbomis, mokėsi užrišti jūros mazgus, sukūrė linksmą filmuką prieš patyčias, nupiešė panoraminį jūros paveikslą, sudarė elektroninį  žodynėlį su mokinių paveikslėliais ir žodžių įgarsinimu keturiomis  kalbomis. Visi mokiniai dalyvavo vaidinime „Didam“ apie Latvijos jūreivį ir jo mylimąją. Šį vaidinimą, kaip ir kitas veiklas, pristatėme projektinės savaitės pabaigoje surengtame renginyje mokyklos bendruomenei, merijos atstovams bei atvykusiems Lietuvos bei Norvegijos ambasadoriams.

Prieš išsiskirdami parašėme laiškus savo draugams, kurie iškeliavo į kitas šalis „laiko kapsulėse“, jas susitarėme atidaryti savo mokyklų projekto baigiamuosiuose renginiuose birželio mėnesį. Ašaros atsisveikinant, pažadai susitikti vėl - rodo, kad nepaisant kultūrinių skirtumų prasminga veikla suvienijo įvairių tautų atstovus.

Iš Latvijos mūsų mokyklos pradinukams atvežėme šokolado plytelių bei laiškus nuo latvių bendraamžių, o savo projektinę veiklą Latvijoje pristatėme mokyklos bendruomenei  bei tėvams vasario 12 d. bei pavaišinome visus Latvijos saldumynais ir ... „Rygos šprotais“.

Inesa Rusecka
Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos
anglų kalbos mokytoja metodininkė, projekto koordinatorė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, Internationella Programkontoret (Švedija) bei  Lietuvoje administruojamas „Švietimo mainų paramos fondo“.

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos panaudojimą.

Shadow up