kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinė. Nuo ketvirtadienio ryto ribojamas įvažiavimas ir išvažiavimas

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo ketvirtadienio, balandžio 16 d. 7 val. iki balandžio 23 d. 24 val. draudžiamas asmenų atvykimas į Nemenčinės miestą ir asmenų išvykimas iš Nemenčinės miesto.


Draudimas negalioja Nemenčinės miesto gyventojams, grįžtantiems į miestą ar išvykstantiems dėl darbo santykių kitose teritorijose, Nemenčinės mieste dirbantiems kitų teritorijų gyventojams. Taip pat asmenims, dėl būtinosios medicinos pagalbos vykstantiems į kitą teritoriją ir asmenims, turintiems Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą (pvz. dėl artimojo laidotuvių ar kt.).

Asmenų, kertančių Nemenčinės miesto ribas darbo reikalais labai prašome su savimi turėti darbo santykius patvirtinančius dokumentus (darbo pažymėjimą, darbo sutartį, grafiką ar kitą). Tai žymiai palengvins ir pagreitins kontrolę policijos patikros punktuose.

Nuo rytojaus ryto Nemenčinės miesto ribą galima bus kirsti trijose vietose, kur bus įrengti policijos patikros punktai:

  • Bažnyčios g. ir kelio Nr. 108 sankryža
  • Vilniaus g., nusukimas į 102 kelią Vilniaus miesto kryptimi
  • Švenčionių g., šalia pastato Nr. 97

Kiti keliai bus blokuojami fizinėmis priemonėmis, įrengiami užtvarai bei draudžiamieji kelio ženklai.

Prekių ir krovinių judėjimas nebus ribojamas, tačiau policija ir Savivaldybės Viešosios tvarkos pareigūnai taikys griežtą karantino režimo priemonių kontrolę gyventojams, o jos nesilaikantys bus baudžiami. Taip pat bus atidžiai stebimi ir kontroliuojami asmenys, kurie privalo laikytis saviizoliacijos režimo. Bus tikrinami ir viešuoju transportu važiuojantys asmenys.

„Labai prašome Nemenčinės miesto gyventojų ir čia dirbančių kitų vietovių gyventojų supratingumo. Šis judėjimo ribojimas yra mūsų visų saugumui. Suprantama, kad ši situacija pakankamai sudėtinga ir nekasdieniška. Mūsų šalyje dar nebuvo tokių apribojimų, bet dabar turime susitelkti ir bendromis pastangomis stabdyti infekcijos plitimą. Tik nuo mūsų visų priklauso kada ir vėl galėsime gyventi be suvaržymų. Atsakingai vertinkime savo veiksmus, saugokime save ir kitus.“, - sakė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska bei priminė, kad šalyje galioja karantino režimas ir privalome laikytis tam tikrų apribojimų. Gyventojai prašomi maksimaliai likti namuose, kuo mažiau judėti viešose vietose, į parduotuvę ar vaistinę eiti tik būtiniausiais atvejais.

Vienišiems, ligotiems ar izoliacijoje esantys asmenys prireikus pagalbos (nupirkti maisto produktų vaistų, pagelbėti ūkyje ar kt.) gali kreiptis į Nemenčinės miesto seniūniją, tel. (8 5) 237 2543 arba seniūnijos socialinio darbo organizatorę Teresą Slavinskienę, tel. (8 5) 237 2544.

Laikinų priemonių imtasi, siekiant suvaldyti COVID-19 ligos protrūkį Nemenčinėje, kuris kilo siuvimo įmonėje UAB „Vilnika“ bei vienas atvejis nustatytas ir greta miestelio įsikūrusiuose globos ir slaugos namuose „Senevita“.

Eismo ribojimo schema žemėlapyje:
https://www.google.com/maps/d/edit?hl=lt&hl=lt&mid=1jMctav5NXcWm-GDDkbSn5Hp6gNsnNcG4&ll=54.852892121380364%2C25.457537780821326&z=14

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. balandžio 15 d. nutarimas Nr. 371 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimo

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Primename, kad atvirose viešosiose vietose galima lankytis ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis (išskyrus šeimas), būtina laikytis saugaus ne mažesnio nei 2 m atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, paisyti asmens higienos reikalavimų. Nuo penktadienio įsigaliojo reikalavimas viešosiose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar prisidengti skara, šaliku ir kt.).

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Koronaviruso karštoji linija – 1808

Svarbiausia informacija apie koronavirusą (COVID-19) – www.koronastop.lt

 

 

Shadow up