kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vaikų metų knygos rinkimai 2013 Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos pradinių klasių (lietuvių dėstomąja kalba) mokytojos su mokiniais, gimnazijos bibliotekos vedėja  ir psichologe gruodžio-vasario mėnesiais vykdė projektą „Vaikų metų knygos rinkimai 2013”. Parengtas projektas pateko į geriausiųjų sąrašą, todėl akcijos organizatoriai mūsų gimnazijos bibliotekai padovanojo komplektą vaikiškų knygų, kurios yra išrinktos kaip geriausios „Metų knygos rinkimuose“.  Antrą komplektą  padovanojo pradinių klasių mokinukų tėvai.


Pradinukai draugiškai dalinosi knygomis. Knygos keliavo iš klasės į klasę. Vaikai jas skaitė individualiai, grupėse, pasakojo vieni kitiems, pristatė kitų klasių mokiniams, aptarė su mokytojomis. Visi mokinukai susipažino su akcijoje dalyvaujančiomis vaikų knygomis, noriai dalyvavo įvairioje projekto veikloje: kūrė knygų plakatus, iliustracijas, surengė šių darbų parodas. Mokiniai skaitė ir pasakojo apie knygas  Nemėžio vaikų darželyje, pašte, prekybos centre „Iki “ bei kaimo bibliotekoje.

Vasario mėnesį projektą užbaigėme puikiu mokinukų pasirodymu. Kiekvienos klasės jaunieji artistai  vaidino ištraukas iš pasirinktų knygų. Gyvai galėjom pamatyti Ragulį ir Bagulį, Udo ir Dra, bobulytes, Kiukį ir Bumbą Dumbą.

Po pasirodymo mokinukai skubėjo balsuoti už labiausiai patikusią knygą. Suskaičiavus mūsų gimnazijos bendruomenės balsus laimėjo Vitalijos Lapinos knyga „Ar pažįsti Kiukį“. Dabar lauksime Vilniaus knygų mugės, kurioje bus paskelbta geriausia vaikų knyga. Gal pavadinimas sutaps su mūsų pasirinktąja knyga.

Vykdant šį projektą  organizavome daug įvairių, įdomių veiklų, kuriomis buvo siekiama domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir skatinti mokinius ir mokyklos bendruomenės narius skaityti, dalyvauti akcijoje „Vaikų metų knygos rinkimai 2013“ bei balsuoti už labiausiai patikusią knygą internetu ir svetainėse.  

Pradinių klasių vyresnioji mokytoja Loryta Salnikienė

Shadow up