kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pagirių gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 dieną, jau penkioliktąjį kartą buvo minima Europos kalbų diena. Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje ši diena buvo paminėta ypatingai. Dvikalbės gimnazijos statusas bendruomenę įpareigoja mokėti kuo daugiau kalbų. Gimnazija kvietė užeiti sveikindamasi įvairiomis Europos kalbomis, taip pat ir atsisveikino. Pertraukų metu grojo įvairių šalių muzika, Mokinių tarybos atstovai surengė momentinius  konkursus, viktorinas. Mokytojai dalykininkai kiekvieną dalykinę pamoką papuošė įvairių kalbų akcentais. Parengtas Europos kalbų dienos renginių aprašas, palengvino dienos veiklų organizavimą.


Penktokai su anglų kalbos mokytojomis rašė žodžius užsienio kalbomis bei spalvotomis kreidelėmis juos piešė lauke. Šeštųjų bei septintųjų klasių mokiniai kartu su dailės mokytojais iliustravo pasakas („Raudonkepuraitė”, „Miegančioji gražuolė”, „Pelenė”), o integruotose lietuvių ir anglų kalbų veiklose  bei vokiečių ir lenkų kalbų dalykinėse pamokose šių pasakų herojai prakalbo keturiomis kalbomis. Aštuntųjų klasių mokiniai piešė Europos šalių vėliavas ir užrašė jų pavadinimus penkiomis kalbomis, kurių galima mokytis gimnazijoje: lietuvių, lenkų, anglų, rusų, vokiečių bei nurodytos šalies valstybine kalba. Spalvingos vėliavos su užrašais papuošė mokyklos fojė, o mokiniai susipažino ir pasikartojo Europos šalių pavadinimus.

 

Pirmų gimnazijos klasių mokiniai rinko patarles penkiomis kalbomis bei jomis papuošė kabinetų duris. Šios idėjos esmė buvo surasti kuo daugiau patarlių vienoda reikšme penkiomis kalbomis. Trečiokai gimnazistai vedė kalbų pamoką pradinukams, supažindino juos su kalbų įvairove, mokė pasisveikinti įvairiomis kalbomis, papasakojo įdomių faktų apie Europos kalbas, dainavo, žaidė, o galiausiai parengė pasisveikinimų plakatus įvairiomis kalbomis.

Visa Pagirių gimnazija vieną dieną tapo ne dvikalbe, o įvairiakalbe!

Anglų kalbos mokytoja Jovita Kivarienė

Shadow up