kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Viešieji debatai anglų kalba tarp G1-G2

Š.m. kovo 14 d. Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijoje įvyko pirmas viešųjų debatų renginys, kurio tema buvo „Garsenybės paaugliams rodo blogą pavyzdį.“ (ang. Celebrities set a bad example for teens). G2a,b bei G1 a,b klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas aptarė šią temą klasėse. Tačiau rimti debatai prasidėjo per 8 pamoką – NUP „English for Daily Communication“ metu, kuomet G1 ir G2 klasės mokiniai pristatydami šios temos „už“ ir „prieš“ argumentaciją, nurodė silpnąsias vietas opozicijos nuomonėje. Mokiniams buvo neįprasta, kad jų debatuose pristatoma nuomonė nebūtinai sutampa su jų asmenine pozicija. Tačiau, ši debatų taisyklė yra būtina ir tai padeda ugdyti toleranciją kitokiai nuomonei.


Po debatų vykusioje refleksijoje, mokiniai pažymėjo, kad besiruošdami debatams, jie praplėtė savo akiratį ir sužinojo, kaip garsenybės savo pavyzdžiu įtakoja jų gyvenimą, taip pat padarė išvadas, kaip atsispirti neigiamam jų poveikiui. Be to, išklausė visus argumentus „už“ ir „prieš“, mokiniai pamatė nagrinėjamos problemos sudėtingumą bei tokiu būdu lavino kritinį mąstymą.

Mokiniai taip pat paminėjo, jog kalbėdami apie garsenybes jie išmoko įvairesnio/įdomesnio anglų kalbos žodyno, sustabarėjusių frazių nuomonei reikšti. O pristatydami savo argumentus prieš kitų klasių mokinius, jie patobulino savo viešojo kalbėjimo įgūdžius.

Debatus stebėjusi vyresnioji anglų kalbos mokytoja Irena Dzvinel pažymėjo, kad debatų lavinami įgūdžiai taip pat padeda kasdieniniame gyvenime, nes paaugliai mokosi pagarbos pašnekovui taip pat įsiklausyti į kito asmens nuomonę, mandagiai išsakyti priešingą nuomonę.

Dabar mokiniai pradeda ruoštis kitiems vešiems debatams, vyksiantiems balandžio mėnesį, kurių tema bus „Mokiniams turi būti leista naudotis mobiliais telefonais per pamokas.“ ( ang. „It should be allowed to use mobile phones during the lessons.“).

Kovo 19 d. Vilniaus Gedimino Technikos universitete g1a,b kl. mokiniai stebėjo Nacionalinio turo debatus anglų kalba. Mūsų mokinius nustebino puikus dalyvių anglų kalbos žinojimas, o tai dar labiau juos motyvavo tobulinti savo užsienio kalbos įgūdžius.

Inesa Rusecka
anglų kalbos mokytoja metodininkė

Shadow up