kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Primename, kad pasikeitė gyvenamosios vietos deklaravimo tvarka

Nuo 2016 metų pradžios pasikeitus gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkai, gyventojai deklaravusieji savo gyvenamąją vietą savivaldybėje be tikslaus adreso (deklaruoti „prie savivaldybės“) iki šių metų liepos 1 dienos turi deklaruoti savo faktinę gyvenamąją vietą, t. y. nurodyti tikslų gyvenamosios vietos adresą.


Registrų centro duomenimis asmenys seniūnijoms ar savivaldybėms turi pateikti duomenis apie būstą, kuriame faktiškai gyvena ar yra labiausiai susiję. Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pataisos numato, kad asmenims neturintiems savo būsto ir jį nuomojantiems deklaravimo metu reikėtų pateikti sudarytą būsto nuomos ar panaudos sutartį arba, kaip iki šiol, savininko leidimą. Būsto savininkai nuo šiol gali nustatyti datą, iki kurios leidžia gyventi nuomininkams. Suėjus nustatytam terminui, laikinų gyventojų gyvenamosios vietos duomenys Gyventojų registre bus panaikinami automatiškai. Taip išvengiama papildomų rūpesčių – savininkui nereikės teikti prašymų panaikinti duomenis bei laukti valdininkų sprendimų.

Nespėjus deklaruoti savo gyvenamosios vietos iki š. m. liepos 1 d., asmenys bus išbraukti iš savivaldybės, o tai reiškia, kad negalės gauti tų paslaugų, kurios suteikiamos deklaravus gyvenamąją vietą: asmenys ir šeimos bus braukiami iš laukiančiųjų sąrašų socialiniam būstui gauti, rizikuojama netekti teisės į socialines išmokas, parasti galimybę registruoti vaikus į darželius bei registruoti automobilį savo vardu, ir kt.

Anksčiau į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą galėjo būti įtraukiami visi gyventojai, neturintys savo būsto. Nuo šiol į šią apskaitą ribotam terminui galės būti įtraukiami tik benamiai, taip pat asmenys, palikę vaikų globos namus ar šeimyną, atliekantys bausmę pataisos įstaigose ar laikomi tardymo izoliatoriuose bei tie, kurie teismo sprendimu gydomi specializuotuose psichikos sveikatos įstaigose.

Asmenys, gyvenantys Vilniaus rajone, savo gyvenamąją vietą deklaruoti gali Vilniaus rajono seniūnijose arba užpildę gyvenamosios vietos deklaracijos formą elektroniniu būdu adresu www.epaslaugos.lt.

Vilniaus rajone gyvenantys ir čia savo gyvenamąją vietą deklaravę asmenys prisideda prie rajono infrastruktūros gerinimo. Iš gyventojų pajamų mokesčio gaunamos pajamos naudojamos rajono infrastruktūrai atnaujinti.

Shadow up