kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Ekologinis – pažintinis projektas „Žemė, vanduo ir oras“ Avižienių vaikų lopšelyje–darželyje

Kovo 15-24 dienomis „Smalsučių“ grupėje vyko ekologinis – pažintinis projektas „Žemė, vanduo ir oras“. Kadangi vaikai turi specifinių poreikių ir pažįsta pasaulį skirtingais būdais, organizuojant jų ugdymo(si) procesą ieškoma kuo įvairesnių galimybių. Ugdant vaikų įvairius įgūdžius ir suvokimą, stengiamasi taikyti skirtingus ugdymo metodus, vienas iš jų – projektinė veikla.


Projektai – vienas iš efektyviausių ir aktyviausių vaikų ugdymo metodų. Ugdant „Smalsučių“ grupės vaikus, stengiamasi pateikti ugdytiniams kuo daugiau įvairių projektų. Jų dėka ugdomos įvairios vaikų kompetencijos, vaikai lavina kūrybiškumą, mąstymą, įgyja praktinių įgūdžių. Praktinė vekla vaikams labai patinka, nes ji sužadina vaikų susidomėjimą, aktyvumą, pasitikėjimą savimi.

Įgyvendinant projektą „Žemė, vanduo ir oras“ buvo siekiama lavinti vaikų elementarius aplinkosaugos įgūdžius. Įvairių veiklų metu vyko pokalbiai, diskusijos, kodėl svarbu gerti vandenį, kam reikalingas vanduo gamtoje, kodėl turime saugoti žemę, rūšiuoti šiukšles? Vaikai žiūrėjo edukacinius filmukus, susipažino su žemės, vandens ir oro savybėmis, atliko bandymus ir eksperimentus. Lauke pūtė burbulus, stebėjo, kaip sniegas ir ledas virsta vandeniu. Ugdytiniai jau žino, kad vanduo teka, garuoja, iškrenta krituliais ir kad švarus oras ir vanduo – tai mūsų sveikata.

Projekto metu daug dėmesio buvo skirta meninei veiklai, saviraiškai. Buvo sukurtos kūrybinių darbų parodos „Žemė – mūsų planeta“, „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Minint Pasaulinę Žemės dieną vaikai sodino svogūnėlius, sėjo žolytę ir kūrė STEAM parodą „Mūsų žemė“. Pasipuošus vandens lašelių karūnėlėmis, skambiomis dainomis bei linksmais šokiais buvo paminėta Pasaulinė vandens diena.

Šis projektas ne tik suteikė vaikams naujų žinių apie vandenį, žemę ir orą, bet ir suteikė daug džiugių emocijų. Už projekto įgyvendinimą ir bendradarbiavimą dėkojame mokytojai Justynai Višnevskai-Brazinskei ir „Smalsučių“ grupės tėveliams.

 


Mokytoja metodininkė Jadvyga Grigienė

Shadow up