kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kviečiame susipažinti su Vilniaus rajono savivaldybės civilinės metrikacijos skyriaus aktualijomis

Vasara – populiariausias metų laikas vestuvėms. Apie tai byloja ir Vilniaus rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus pateikti susituokusių ir dar ketinančių susituokti įsimylėjėlių skaičiai.


Per birželio mėnesį savo santuokos įžadus įteisino 43 poros, šiais metais iš viso Savivaldybėje susituokė 186 laimingų porų, o iki metų pabaigos jų, be abejo, bus dar daugiau. Rugpjūčio mėnesį užsiregistravusių skaičius siekia 40.

Kiekvienais metais atsiranda vis daugiau norinčių susituokti neįprastose vietose. Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Edvardos Časienės, Vilniaus rajono jaunavedžių tarpe ryškėja tendencija rinktis gražias gamtos vietoves – parkus, vilas ir kaimo turizmo sodybas.

Santuokos jaunavedžių pasirinktoje vietoje registruojamos pagal teritorinį principą: rajono civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai išvyksta registruoti santuoką tik į savo savivaldybės teritorijoje jaunavedžių pasirinktą vietą. Dėl itin didelio tokio tipo santuokos registracijos populiarumo bei nemažo atstumo iki jaunavedžių pasirinktos vietos darbuotojai spėja užregistruoti vos dvi santuokas į dieną. Siekiant pasirinkti Jums tinkamiausią tuoktuvių datą, patariama registruotis iš anksto. Daugiau informacijos dėl santuokos registracijos galima rasti čia.

Kaip ir kasmet, civilinės metrikacijos veiklos srityje netrūksta pokyčių bei naujovių. 2017 metais sausio 1 dieną įsigalios Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo įstatymas, kuris turėtų supaprastinti gimimo, mirties, santuokos ir kt. civilinės būklės aktų registravimo procesą. Jau nuo naujųjų metų asmenys, norintys įregistruoti tam tikrą civilinės būklės faktą, neprivalės vykti į civilinės metrikacijos įstaigą – visi reikalingi dokumentai bus persiųsti atitinkamoms institucijoms elektroniniu būdu.

Šia patogia sistema galės pasinaudoti tik tie asmenys, kurių duomenys jau yra pateikti Gyventojų registrui. Norint sužinoti kokių duomenų trūksta, kviečiame gyventojus nemokamai pasitikrinti Elektroninių valdžios vartų portale. Pastebėję duomenų trūkumą arba netikslumus galima kreiptis į Registrų centro Gyventojų registro departamentą ar Civilinės metrikacijos skyrių.

Asmenys, norintys turėti popierinius civilinės būklės akto įrašo įregistravimo liudijimus, juos išimti gali iki naujųjų metų, kadangi nuo 2017 metų liudijimo blankų bus atsisakyta.

Ne ką mažiau svarbi naujovė vykstantiems į užsienį – pokyčiai dokumentų apostiliavimo tvarkoje. Nuo 2016 metų sausio 18 dienos pasikeitė dokumentų apostiliavimo (legalizavimo) tvarka – nuo šiol pareiškėjai civilinės metrikacijos įstaigos išduotus dokumentus galės apostiliuoti nuvykę pas notarą, jiems nebereikės vykti į Užsienio reikalų ministeriją. Užsienio reikalų ministerija apostile tvirtins tik dokumentus, pateiktus per Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas. Daugiau apie naują dokumentų apostiliavimo tvarką galite rasti čia

Fot. Elžbieta Bortkevič 

 

Shadow up