kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nordplus Junior projekto „TREE“ dalyviai Kaziuko mugės šurmuly

Šiaurės Ministrų Taryba skyrė dotaciją tarptautinio Nordplus Junior klasių mainų projekto „TREE“ (Traditions-Relationships-Education-Entertainment) įgyvendinimui tarp dviejų mokyklų: Nemnečinės Gedimino gimnazijos ir Jaunpiebalgos vidurinės mokyklos. Šį projektą Lietuvoje koordinuoja anglų kalbos mokytojos metodininkės Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė. Projekto tikslai yra susipažinti su kiekvienos šalies tradicijomis, kultūriniu paveldu, rasti skirtumus bei panašumus ir gilinti anglų kalbos žinias.


2016 metų vasario 29 – kovo 4  dienomis Nemenčinės Gedimino gimnazija sulaukė svečių iš Latvijos, Jaunpiebalgos vidurinės mokyklos, kurie atvyko į klasių mainus Lietuvoje. Tik atvykę mokiniai  aktyviai  dalyvavo pamokose.  Pamokos buvo labai įdomios, integruotos, netradicinės ir buvo vedamos lietuvių - anglų kalbomis.

Vizito metu latviai buvo mokomi lietuviškų tautinių dainų ir šokių, o po šių užsiėmimų gamino rankų darbo šokoladinius saldainius, klausėsi šokolado meistrės pasakojimų apie šokoladą ir dalyvavo meistrės surengtuose konkursuose.

Projekto dalyviai aplankė Anykščius, kur dalyvavo duonos kepimo pamokėlėje, apsilankė Arklio muziejuje bei po viso to pasivaišino gardžiomis lietuviškomis vaišėmis. Mokiniai taip pat turėjo galimybę pamatyti kaip kepamas šakotis ir be abejo pasivaišinti skaniais skirtingų šalių šakočiais. Paskutinę vizito Lietuvoje dieną dalyviai dalyvavo ne tik tradicinėje Kaziuko mugėje mūsų gimnazijoje, įsitraukė į šventę su išmoktais šokiais ir dainomis, bet ir aplankė sostinėje šurmuliuojančią Kaziuko mugę.

Šis projektas mums buvo labai naudingas, mes susipažinome su  kitos šalies tradicijomis, kultūriniu paveldu, atradome skirtumus bei panašumus ir pagilinome anglų kalbos žinias.

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos įgyvendinamas
Nordplus Junior projektas
„TREE“

Straipsnio autorės, partnerystės projekto dalyvės 
7-8 kl. Mokiniai
Projekto koordinatorės anglų k. mokytojos metodininkės
Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė

Shadow up