kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Sumani savivaldybė ir sąmoningas jaunimas: baigėsi dar vienas sėkmingas tarptautinis projektas

Gruodžio 21 d. baigėsi Lenkijos ir Lietuvos savivaldybių bei švietimo įstaigų nuo š. m. pradžios įgyvendinamas projektas „Sumani savivaldybė – Change the Game“. Prie projekto prisijungė dešimtys Lenkijos savivaldybių ir 20 Vilniaus rajono seniūnijų. 


Projekto  „Sumani savivaldybė – Change the Game“ tikslas – įtraukti jaunus žmones į juos supančio pasaulio savarankišką projektavimą ir parodyti jiems, kaip jie gali įtakoti supančią tikrovę: analizuodami tam tikrus aplinkos veiksnius, pavyzdžiui, oro taršą gyvenamojoje vietovėje.

Projekto metu moksleiviai atliko matavimus savo gyvenamosiose vietovėse. Vienas iš uždavinių buvo pasiūlyti savo skaitmeninio pateikimo metodus ir patrauklias, 2,5 min. trukmės vizualizacijas, parodančias, kaip pasikeitė išmatuotos aplinkos parametrų vertės laikui bėgant, ir palyginti jas, pavyzdžiui, su duomenimis, kuriuos surinko kita komanda iš kitos vietovės. 

Projekto „Sumani savivaldybė – Change the Game“ finalas vyko nuotoliniu būdu. Vertinimo komisija įvertino beveik 40 konkurso dalyvių parengtų medžiagų. Vilniaus rajone projektą laimėjo Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija. Taip pat apdovanojimą gavo Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinė mokykla.

Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Robert Komarovski džiaugėsi aktyviu Vilniaus rajono jaunimo įsitraukimu į projektą. „Vilniaus rajono mokyklos aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose. Džiugina tai, kad nepaisant Covid-19 pandemijos, projektą pavyko įgyvendinti. Taip pat džiaugiuosi ir didžiuojuosi Vilniaus rajono jaunimo iniciatyvumu bei žingeidumu. Jauni žmonės suvokia apie aplinkosaugos problemas, su kuriomis susiduriama XXI a.“, – projekto idėja pasidžiaugė vicemeras R. Komarovski.

Projekto iniciatorius bei fondo „Architects PL“ pirmininkas Sebastian Grabowski pristatęs nuotolinio renginio dalyviams projekto idėją bei įgyvendinimo eigą, pasidžiaugė projekto susidomėjimu bei jo teikiama nauda tiek jaunimui, tiek ir savivaldybėms. „Savivaldybė – tai pirmiausia žmonės, o kiekviena nauja inovacijų kibirkštis veikianti jaunąją kartą – puiki investicija ateities savivaldybėms ir jų bendruomenėms. Neabejoju, kad projekto metu įgytos žinios bei patirtis sujungs visus bendriems darbas ir iniciatyvoms ateityje“, – sveikindamas projekto finalininkus, tarė projekto iniciatorius S. Grabowski.

Tai jau antras, fondo „ArchitectsPL“ ir Elektroninių ryšių biuro iniciatyva įgyvendintas projektas. 2018 m. įgyvendinant bendrą „Code& Share. Programuok su klase“ projektą Vilniaus rajono ir Lenkijos mokiniams kartu pavyko pasiekti Gineso rekordą. Istorinę sėkmę jaunuoliai pasiekė dalyvaudami didžiausioje pasaulyje ateities technologijų pamokoje. Pamoka vienu metu vyko 64 mokyklose Lietuvoje (tik Vilniaus rajone) ir Lenkijoje. Joje dalyvavo 1793 mokiniai. Prie akcijos prisijungė 29 Vilniaus rajono mokyklos: lietuvių ir lenkų mokomosiomis kalbomis.

Shadow up