kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Muzikos žaismas Riešės vaikų darželyje

Mūsų mintims vis dažniau krypstant prie gražiausių žiemos švenčių, jų laukimo dienas įprasmina ne tik dovanų paieška, staigmenų ruošimas, bet ir nuoširdus bendravimas. Jau keletą metų iš eilės tęsiama tradicija, kai Lietuvos edukologijos universiteto Muzikos katedros studentai – būsimieji muzikos mokytojai, savo muzikiniais edukaciniais projektais pradžiugina Riešės vaikų darželio auklėtinius. Š. m. gruodžio 7 d. surengta smagi šventė „Muzikos žaismas“. Darželyje lankėsi muzikos pedagogikos II kurso studentės – Aurelija Plepytė, Viktorija Rėklaitytė, Justė Šalnaitė, Rugilė Tiškutė.


Vis dėlto šis apsilankymas buvo išskirtinis – projektas tapo tarptautiniu. Šįkart į darželį atvyko ir svečių iš Kinijos: Dairong Xiang bei Yaqi Zhang, kurie yra universiteto II kurso magistrantai, tad vienu metu skambėjo lietuvių, anglų ir kinų kalbos. Renginio svečiams talkino koncertmeisterė Ieva Bakūnaitė. Šį muzikinį edukacinį projektą inicijavo ir koordinavo dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė.

Mažųjų klausytojų širdis sušildė ne tik gražios duetais atliktos dainos apie Tėvynę, bet ir lopšinės bei lietuvių liaudies dainų garsai. Svečiams atlikus dainų kinų kalba su vaikais pagal girdėtas melodijas spėliojome apie ką šios dainos, kas norėta pavaizduoti muzikos dėka. Vaikų atsakymai buvo labai taiklūs – tai liudijo, kad muzikos kalba yra lengvai suvokiama bet kuriame pasaulio kampelyje. Kinų atlikėjai pateikė ir staigmeną, kuri sulaukė džiugių ovacijų – padainavo B. Dvariono dainą „Oi, užkilokit vartelius“ lietuviškai.

Renginį vainikavo bendri žaidimai, kuriuose džiaugsmingai dalyvavo ir studentai, ir vaikai. Laikas kartu prabėgo labai greitai, bet liko šilti įspūdžiai.

dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė,
Riešės vaikų darželio vyr. meninio ugdymo pedagogė ir
 LEU Muzikos katedros dėstytoja

Shadow up