kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Parengtas informacinis leidinys, kaip elgtis branduolinės avarijos atveju

Vidaus reikalų ministerija (VRM) kartu su kitomis atsakingomis institucijomis paruošė lankstinuką, kuriame gyventojams pateiktos rekomendacijos, kaip pasiruošti ir kaip elgtis galimos branduolinės ar radiologinės avarijos atveju.


Kaip praneša VRM, praėjus daugiau nei 2 metams nuo ekspertų rekomendacijų dėl streso testų ir kitų saugos klausimų pateikimo, didžioji dalis rekomendacijų (net 2️1 iš 29) pradėjusioje veikti Baltarusijos Astravo atominėje elektrinėje iki šiol neįgyvendintos. Tai gali kelti pagrįstų nuogąstavimų. Gresiant ar įvykus nelaimei visi turi žinoti kas vyksta ir ką daryti. Informacijos stoka kelia nerimą, o atsitikus didesnei nelaimei – nemažą sąmyšį, todėl tinkama ir laiku suteikta informacija padeda išvengti pavojaus, sušvelninti jo pasekmes ir tinkamai sureaguoti.

Tam, kad gyventojai žinotų kaip elgtis nelaimėje ir kaip apsaugoti save jai atsitinkant, Vidaus reikalų ministerija ir kitos atsakingos institucijos parengė informacinę medžiagą trimis kalbomis gyventojams, kurioje galima rasti visą aktualią informaciją.

Leidinio elektroninę versiją rasite čia.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad yra sukurta Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainė www.lt72.lt, kurioje pateikiama su civiline sauga susijusi informacija. Svetainė gyventojams prieinama lietuvių, rusų ir anglų kalbomis. Taip pat yra versija neįgaliesiems.

Žinojimas gali mus apsaugoti, todėl raginame sekti naudingą informaciją, kuri nelaimės atveju gali mums labai praversti!


Parengta pagal VRM informaciją

Shadow up