kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono gimnazistas įvertintas poezijos konkurse „Kresy“ Balstogėje

Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos mokinys Julian Germanovič atstovavo Vilniaus rajonui ir Lietuvai gruodžio mėnesį Balstogėje vykusiame tarptautiniame jubiliejiniame XXV-ame Adomo Mickevičius vardo skaitovų konkurse „Kresy“. Šiemet tarp 29 dalyvių iš įvairių Europos šalių Vilniaus rajono gimnazistas sulaukė pripažinimo ir buvo įvertintas pagyrimo raštu.


Gruodžio 10 d. Balstogėje susirinko geriausi skaitovai, sėkmingai įveikę respublikinius turus, iš Baltarusijos, Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Čekijos, Gruzijos, Rumunijos, Rusijos ir Kazachstano. Konkurse dalyvavo trys jaunieji poezijos mylėtojai iš Lietuvos. Šiųmetis jubiliejinis konkursas sukvietė tiek vyresnės amžiaus grupės skaitovus (nuo 16 m.), tiek jaunesniuosius. 

Raiškiojo skaitymo konkurso „Kresy“ idėja yra ne tik propaguoti gražaus kalbėjimo meną, skatinti meilę gimtajam žodžiui, poezijai, bet ir stiprinti tautinę savimonę. Konkursas skirtas lenkų bendruomenėms, gyvenančioms už Lenkijos ribų, jo organizatorius yra draugijos „Wspólnota Polska“ Palenkės Balstogės skyrius. Lietuvoje konkursas organizuojamas lenkų mokyklų mokytojų draugijos „Macierz Szkolna“.

Nuotr. www.radio.bialystok.pl

Shadow up