kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savivaldybė kompensuos patirtus nuostolius nukentėjusiems nuo vilkų

Kiekvienais metais Vilniaus rajono gyventojai susiduria su medžiojamų gyvūnų (vilkų) padaryta žala. 2017 m. vilkų padaryta žala yra didesnė negu anksčiau. Vilniaus rajono savivaldybė siekdama padėti gyventojams, nukentėjusiems nuo vilkų, kompensuos laukinių gyvūnų padarytus nuostolius.


Per 2017 m. rajono teritorijoje užfiksuoti aštuoni vilkų padarytos žalos atvejai, kurių metu net 36 gyvūnai buvo papjauti. Daugiausia nukentėjo gyventojai, auginantys avis ir ožkas. Vilkų antpuoliai užfiksuoti Nemenčinės, Sužionių, Medininkų, Juodšilių, Buivydžių, Maišiagalos ir Dūkštų seniūnijose.

2017-2018 m. leidžiamų sumedžioti vilkų limitas Vilniaus rajonui yra 30 vilkų. Kol bus panaudotas visas 2017-2018 m. sezono limitas, vilkai ir toliau gali būti medžiojami (iki šios dienos nesumedžioti dar 6 vilkai).

Panaudojus leidžiamų, sumedžioti vilkų limitą, draudžiamu vilkų medžioklės metu „probleminiai“ vilkai Vilniaus rajono savivaldybėje gali būti sumedžioti gavus Aplinkos apsaugos agentūros leidimą. Gavus leidimą gali būti leidžiama sumedžioti ne daugiau kaip 2 vilkus.

Patirtų nuostolių kompensacija teikiama už naminius gyvulius bei žemės ūkio pasėlius. Patyręs vilkų padarytą žalą gyventojai nedelsdami privalo pranešti apie tai seniūnijai pagal gyvenamąją vietą, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo žalos pastebėjimo ir pateikti rašytinį prašymą dėl žalos įvertinimo ir atlyginimo. Nuostoliai padengiami iš Savivaldybės prevencinių priemonių įgyvendinimo finansinio rėmimo programos. 2017 m. Vilniaus rajono gyventojams nukentėjusiems nuo vilkų antpuolių buvo išmokėta 4 978,33 Eur.

Shadow up