kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Derliaus šventė Kabiškėse ir kolektyvo „Kapela Świętojańska“ jubiliejinis koncertas

Šį savaitgalį pasidalinti šių metų duona ir smagiai praleisti laiką kvietė Derliaus šventė Kabiškėse, o sekmadienį įvykęs liaudies dainos ir muzikos puoselėtojos „Kapela Świętojańska“ jubiliejinis koncertas Sužionyse žavėjo visus savo dainomis.


Šiemet atskiras Derliaus šventes organizuoja susijungusios kai kurios kaimyninės seniūnijos bei kultūros centrai.

Daugiau apie jau vykusius renginius kviečiame skaityti čia:

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Derliaus šventės praūžė Vėriškėse, Rudaminoje, Rukainiuose ir Maišiagaloje;

Praėjusį savaitgalį gyventojus ir svečius švęsti rudens pabaigtuves, kartu pasidalyti šių metų duona, puikia nuotaika ir rudens gėrybėmis kvietė Šumskas, Dūkštos, Zujūnai, Mickūnai, Buivydžiai ir Juodšiliai.

Lavoriškės visus į Derliaus šventę sukvies rugsėjo 26 d.


  

Derliaus šventė Kabiškėse

Šeštadienį, rugsėjo 18 d., Kabiškėse vyko Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro, Nemenčinės, Nemenčinės miesto ir Riešės seniūnijų organizuota Derliaus šventė. Lietingas oras nesutrukdė susirinkusiems smagiai praleisti laiką spalvotoje rudens šventėje ir padėkoti ūkininkams už šių metų derlių. 

Derliaus šventė tradiciškai prasidėjo duonos ir derliaus palaiminimu, vėliau seniūnai dėkojo ūkininkams už derlių ir visiems linkėjo gražios šventės. Šventėje dalyvavo visas būrys svečių: Seimo narė Rita Tamašunienė, Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Gerdvilis, kaimyninių seniūnijų seniūnai. Šventėje taip pat sulaukta svečių iš Lenkijos – asociacijos  „Przyjazne Spychowo“ atstovai, kurie Nemenčinės seniūnei Valerijai Stakauskaitei įteikė tradicinę duoną bei perdavė knygas vaikams ir jaunimui. Atvykę svečiai taip pat kvietė visus susipažinti su viduramžiu tematika – pasivaišinti guliašu, nukaldinti monetą ir pašaudyti iš patrankos. 

Atvykę svečiai dėkojo ūkininkams už sunkų kasdienį darbą bei surinktą derlių.

Meninė šventės programa prasidėjo humoristiniu Kabiškių kaimo bendruomenės pasirodymu. Vėliau „Dorado“ teatro studija kvietė visus į kelionę aplink pasaulį. Scenoje taip pat pasirodė šokių grupė „Jutrzenka“ ir „Dalina“ bei liaudiškų šokių grupė „Perła“. Nuostabiomis dainomis visus žavėjo Nika Azatov, vokalinė grupė „Melodia“, solistas Valdemar Dudojc bei svečias iš Lenkijos – Grzegorz Zorczykowski.

Šventės metu visi galėjo aplankyti seniūnijų ir Kabiškių bendruomenės paruoštus kiemelius, pasivaišinti karšta arbata ir rudens gėrybėmis. Mažieji šventės dalyviai vaišinosi cukraus vata ir kukurūzų spragėsiais.

 


 „Kapela Świętojańska“ jubiliejinis koncertas

 

Lietingas ir vėjuotas oras nesutrukdė kolektyvui „Kapela Świętojańska“ garsiai ir linksmai paminėti 30-ąjį veiklos jubiliejų. Rugsėjo 19 d. Sužionyse susirinko ištikimi liaudies dainos ir muzikos puoselėtojos „Kapela Świętojańska“ gerbėjai. 

Nors ir buvo šalta, vėjuota ir lijo, ištikima publika ir kviestiniai svečiai nenuvylė. Su skėčiais, lietpalčiais lingavo pagal kapelos grojamą muziką. Turininga programa ir puikios dainos sušildė visą publiką nepaisant rudeniško oro. 

„Kapela Świętojańska“ savo pasirodymą pradėjo staigmena. „Pirmąjį kūrinį, kurį atlikome, specialiai jubiliejui parašė mūsų draugas, poetas iš Vilniaus Aleksandr Śnieżka. Aranžuotę paruošė garsus muzikantas ir kompozitorius Rafal Jackevič“, – sakė smuiku grojanti kolektyvo vadovė Emilija Ždanovič-Pečkienė ir linksmai pridūrė: „Šiandien pasistengsime sukurti šiltą atmosferą, kad jaustumėtės kaip didelė šeima. Mes užtikrinsime Jums geras emocijas ir gerą muzikos terapiją, kuri bus efektyvi, saugi ir neturės šalutinio poveikio. Kapela – važiuojam!“. 

Po vadovės žodžių suskambėjo nuostabi gyva muzika. Per kelias valandas trukusį koncertą grupė atliko gerai žinomas lenkų liaudies ir populiarias dainas, taip pat kitų tautų dainas ir savo kūrinius. 

Be gyvos muzikos, taip pat skambėjo daug kviestinių svečių palinkėjimų, šiltų padėkos žodžių. Kiekvienas galėjo įžengti į sceną ir pasveikinti jubiliejų minintį kolektyvą. 

„Sužionyse jau auga antroji karta, kuri neįsivaizduoja gyvenimo be kolektyvo „Kapela Świętojańska“. Ir taip turėtų būti. Niekas neįsivaizduoja Sužionių be Jūsų gyvos muzikos. Visur debesuota, o Sužionyse – spalvinga ir linksma“, – sakė koncerte dalyvavusi Seimo narė Rita Tamašunienė. Prisiminus šventojo Jono Pauliaus II-ojo žodžius apie tai, kad kultūros dėka žmogus gyvena tikrai žmogišką gyvenimą, padėkojo grupei „už visus meninės veiklos metus, kupinus daugybės koncertų, buvimo kultūriniame ir socialiniame Vilniaus krašto gyvenime, atsidavimą ir meilės muziką“ bei palinkėjo sėkmės ateinančiais metais. Seimo narė taip pat padėkojo ir grupės įkūrėjui, pirmajam kolektyvo vadovui Janui Špakovui.  

Į koncertą atvykusi Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško prisipažino esanti didelė kolektyvo „Kapela Świętojańska“ gerbėja. Savo ir Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst vardu padėkojo už nuostabią veiklą. „Jus esate Vilniaus rajono vizitinė kortelė, kaip Lietuvoje, taip ir užsienyje“, – sakė vicemerė ir įteikė padėkos raštus kolektyvo vadovei bei grupės akordeonistui Zigmontui Ždanovič. 

Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro direktorius German Komarovski pabrėžė, kad „Kapela Świętojańska“ nuolat vystosi, auga ir gražėja. Kultūros centro direktorius padėkojo kolektyvui už nuostabią veiklą ir gražius pasirodymus. Jis taip pat pagyrė naujus kolektyvo drabužius. „Tai puikus komandos vadovės darbas. Aš žinau, koks tai ilgas ir sunkus darbas. Kartais tenka įtikti kiekvienai merginai, kiekvienam grupės nariui. Jūs tai darote nuostabiai. Jūs atrodai labai gražiai“, – sakė jis. Kalbėdamas apie naują grupės dainą, G. Komarovski atkreipė dėmesį, kad ne kiekviena liaudies grupė imasi padaryti kažką naujo. „Ir jūs turite valią. Jūs ne tik grojate garsias dainas, bet ir kuriate naujus kūrinius. Tai didelė vertybė kultūroje“, – pažymėjo kultūros centro direktorius. 

Kolektyvas „Kapela Świętojańska“ įkurtas 1991 m. ir aktyviai koncertuoja ne tik Vilniaus krašte, bet ir užsienyje. Visą kapelos gyvavimo laikotarpį jos repertuare atsispindėjo Vilniaus krašto daugiakultūriškumas, kai kurių dainų žodžių autoriais yra patys nariai.

 

Gražūs kolektyvo „Kapela Świetojańska“sceniniai kostiumai įgyti Lenkijos Respublikos ministro pirmininko kanceliarijos skirtomis lėšomis, vykdant konkursą „Polonija ir lenkai užsienyje 2021“

Nuotr. L24.lt (Viktor Jusel)


Shadow up