kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Makaronų tiltai 2020“ startavo Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje!

2020 m. sausio 29 d. Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos fizikos mokytojai kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto atstovais organizavo nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2020“ atrankos turnyrą. Renginio šventės dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Daiva Losinskienė.


Šiame turnyre varžėsi 16 mokinių komandų, t. y. 60 dalyvių iš Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos bei 4 dalyviai iš Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos. Per 45 minutes mokiniai turėjo iš pakelio spagečių makaronų ir 4 plastilino gabalėlių sukonstruoti kuo stipresnį tiltą. Tiltai buvo pasverti, o tilto centre buvo palaipsniui kabinami svoriai iki tol, kol tiltas subyrėdavo. Tiltų atsparumą vertino VGTU Statybos valdymo ir nekilnojamo turto katedros lektorius doc. dr. Gintautas Ambrasas.

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazistų iškovotos pergalės: trečią vietą užėmė IA klasės gimnazistai: Deimantas Lisovoj, Ernestas Staškevičius, Evaldas Verikovskis, Modestas Šleinius (jų pastatytas tiltas išlaikė 2 kg apkrovą), antrą vietą – IB klasės gimnazistai: Eimantas Janovičius, Emilijus Batėnas, Jokūbas Lisica, Juozas Lukonas (jų pastatytas tiltas išlaikė 2,050 kg apkrovą), o pirmą vietą laimėjo Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos AS1/19 grupės mokiniai: Ignas Gedzevičius, Liudas Ilčiukas, Deividas Kazla, Rytis Jonas Kikutis (jų pastatytas tiltas išlaikė 3 kg apkrovą). Pirmos vietos laimėtojai dalyvaus Lietuvos mokinių čempionato finale VGTU.

Sveikiname mokinius!

Po čempionato mokiniai teigė, kad šis renginys – tai maža dalelė, leidusi jiems prisiliesti prie STEAM idėjų, ugdantis jų kūrybiškumą, sutelkiantis dirbti komandoje ir suteikiantis inžinerinių pagrindų. Malonu, kad į renginį atvyko Vilniaus rajono fizikos mokytojai, kurie neabejingi mokinių kūrybiškumui. Beje, šis renginys – tai tarptautinio eTwinning „Pasta Bridges 2020“ projekto dalis, kartu vykdomas su Latvijos ir Suomijos mokiniais ir mokytojais, todėl mokiniai dar turės galimybė rungtyniauti ir kituose etapuose!


Inf. ir nuotr. Loreta Tarvydienė
Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos fizikos mokytoja

Shadow up