kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstą „Pokalbis“

Š. m. vasario 21 d. 11 val. visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, Vilniaus knygų mugėje, Lietuvos ambasadose užsienyje bei Lietuvos bibliotekose buvo rašomas jau tradicija tapęs Nacionalinis diktantas.


Nacionalinio diktanto dalyviai šiemet rašė Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstą „Pokalbis“. Diktantas buvo transliuojamas tiesioginiame LRT radijo eteryje. Kaip ir ankstesniais metais tekstą skaitė žinių vedėjas Marijus Žiedas.

Į Vilniaus rajono savivaldybės didžiąją salę savo lietuvių kalbos žinių pasitikrinti atvyko 16 dalyvių. Kai kurie iš jų diktantą savivaldybėje rašė jau ne pirmą kartą. Džiugina, kad jau nuo pradinių klasių vaikai nori puoselėti lietuvių kalbą ir atskleisti jos grožį. Jauniausia lietuvių kalbos mylėtoja, pasiryžusi pasitikrinti savo žinias – pirmokė Ieva Kvaraciejūtė.

Pasibaigus diktantui, organizatoriai atminimo dovanėlėmis apdovanojo anksčiausiai užsiregistravusį, jauniausią, vyriausią ir daugiausia kartų rašiusį diktantą dalyvį. Visi kiti irgi nebuvo nuskriausti ir gavo atšvaitus bei skirtukus knygoms.

VIII nacionalinio diktanto finalas vyks balandžio mėnesį Vilniuje. Jo tiksli data bus paskelbta vėliau. Finalo dalyvius atrinks lietuvių kalbos ekspertų komisija.

Diktanto tekstas jau paskelbtas svetainėse www.diktantas.lt, www.vlkk.lt ir portale www.delfi.lt

Shadow up