kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Artimiausių kelerių metų perspektyvoje – kelionė iš Vilniaus į Baltarusiją elektrifikuotu traukiniu

Gruodžio 15 d. Naujosios Vilnios geležinkelio stotyje prasidėjo geležinkelio ruožo Naujoji Vilnia – Kyviškės – Kena – valstybės siena su Baltarusija elektrifikavimo darbai. Tai antrasis geležinkelio elektrifikavimo projektas šalyje ir pirmasis Nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Jį įgyvendinus bus padidintas geležinkelio transporto patrauklumas keleivių bei krovinių pervežimui, sumažinta aplinkos tarša, sutrumpintas kelionės laikas į kaimyninę šalį. Projektas taip pat prisidės prie Lietuvos ir Baltarusijos dvišalių santykių stiprinimo. Kaimyninėms šalims reikšmingą geležinkelio infrastruktūros modernizavimo projektą numatoma baigti 2016-ųjų metų kovą.


Pagrindinis projekto rangovas – intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima" – turi didelę patirtį ir nuolat plečia kompetencijas geležinkelių modernizavimo projektuose ne tik Lietuvoje bet ir Baltarusijoje bei Latvijoje.

Artimiausiais metais bendrovės specialistai nuties beveik 138 km varinio ir per 165 km bronzinio kontaktinio tinklo, pastatys daugiau kaip 2000 metalinių konstrukcijų. Iš viso bus elektrifikuota 28,6 km geležinkelio ruožo, rekonstruota Naujosios Vilnios traukos pastotė.

Projektas „IX koridoriaus elektrifikavimas. I etapas" yra tarpvalstybinio projekto, apimančio Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelio ruožo N. Vilnia – Kena – valstybių siena – Gudogai – Molodečno elektrifikavimą, dalis, įgyvendinama Lietuvos pusėje. Projektas vykdomas UAB „Lietuvos geležinkeliai“ bendradarbiaujant ir koordinuojant darbus su Baltarusijos geležinkelių atstovais.

Naujosios Vilnios geležinkelio stoties perone šiandien pastatyti pamatai pirmajai būsimos naujos elektrifikuotos linijos kontaktinio tinklo atramai. Į juos, stebint valdžios ir verslo atstovams, politikams, žiniasklaidai, simboliškai įkasta laiko kapsulė su laišku ateities kartoms. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Premjeras Algirdas Butkevičius, Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlav Olševski, UAB „Lietuvos geležinkeliai“ ir UAB „Fima“ atstovai.

Projektą planuojama dalinai finansuoti 2014–2020 m. ES programavimo laikotarpio lėšomis.

Parengta pagal UAB „Lietuvos geležinkeliai“ informaciją

Shadow up