kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Rukainių gimnazijos pradinukų netradicinė pamoka „Saugaus eismo klasėje“

Nors vaikai nuolat mokomi, kaip elgtis keliuose, kartais jie pamiršta taisykles. Š. m. sausio 13 d. Vilniaus r. Rukainių gimnazijos 1-4c, 3a, 4a klasių mokiniai, lydimi mokytojų I. Kutrevičienės, N. Balcevič, K. Chodorovič, K. Jeršovos,  socialinės pedagogės J. Gilevič lankėsi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijoje, kur vyko mokomoji pamoka „Saugaus eismo klasė“.


Pamokai prasidėjus, Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos vyresnioji specialistė, komisarė inspektorė A. Dijokaitė pradedama pamoką mokiniams papasakojo apie sausio 13-osios įvykius. Ji akcentavo, kad svarbiausia žmogui – gyvybė. 

Prevencinėje pamokoje vaikams buvo paaiškinta, kad gatvėje reikia elgtis labai atsakingai. Paaiškinta, jog žmogaus pareiga, kad būtų saugu, sulaukti sustojusio vairuotojo, įsitikinti, kad sustoja, o ne bėgti per gatvę, įsiklausyti, apsidairyti ir saugiai pereiti gatvę. Taip pat vaikams pavaizdavo, kaip eiti užmiesčio keliu, paaiškino, kad reikia eiti kairiuoju kelkraščiu. Ypač reikia būti atsargiems tamsiu paros metu ir būtinai turėti atšvaitą. Salėje buvo šviesoforai, ženklai, kelias, kas sukūrė gatvės vaizdą. Taip pat buvo parodytos oro pagalvės, akcentuota saugos diržų svarba. Parodytas filmukas apie dviratininkus ir atšvaitus buvo labai įtikinamas, kad šalmai yra labai svarbūs mūsų sveikatai, o atšvaitai iki 8 kartų sumažina riziką atsitikti nelaimei ir yra mūsų angelai sargai. Aktyvus dalyvavimas tokioje pamokoje mokiniams tikrai padėjo įgyti naujų saugaus eismo įgūdžių.

Susitikimo metu mokiniams buvo padovanoti atšvaitai. Pradinukai turėjo pasižadėti, kad laikysis eismo taisyklių. Vėliau mokiniai apsilankė ir Nepriklausomybės aikštėje, kurioje pagerbė žuvusiųjų už laisvę atminimą.

Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Ilona Kutrevičienė,
Socialinė pedagogė Jovita Gilevič

Shadow up