kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Išsipildė Maišiagalos darželio vaikų svajonė

Dar 2011 metais buvo baigta Maišiagalos vaikų darželio rekonstrukcija. Renovuotos patalpos, apšiltintas pastatas džiugino ne tik vaikus su tėveliais, bet ir dirbantį personalą. Liko tik nesutvarkyta aplinka, kuri badė akis. Darželinukai lauke neturėjo jokios žaidimų aikštelės, nei smėliadėžių, tad visos priešmokyklinio ugdymo įstaigos bendruomenės svajone tapo šios įstaigos aplinkos sutvarkymas. Nuo užrašo darželio strateginiame plane iki svajonės įgyvendinimo praėjo keturi metai. 2015 metų rugsėjį vaikai jau naudojasi nauja sporto ir žaidimų aikštele. Kompleksinis statinys, susidedantis iš įvairiaspalvių konstrukcijų, pritaikytų skirtingo amžiaus vaikams, nuspalvino ne tik darželio bet ir viso miestelio aplinką.


Š. m. rugsėjo 29 dieną Maišiagalos darželio bendruomenė surengė oficialią vaikų žaidimų ir sporto aikštelių atidarymo šventę. Atvyko garbingi svečiai – Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Seimo narė Rita Tamašunienė, Vilniaus rajono tarybos narys Vladislav Kondratovič, kunigas Juzef Aškelovič, Švietimo Skyriaus vedėjo pavaduotoja Sofija Ryžova, tėveliai, rėmėjai, kitų švietimo įstaigų atstovai. Maišiagalos darželio direktorė Ivona Matveiko pažymėjo, kad šis projektas buvo nuo pradžios iki pabaigos vykdomas darželio bendruomenės pastangomis.

Darželio administracija kartu su taryba, į kurios sudėti įeina tėveliai ir darželio darbuotojai, rengė paraišką, nuolat aptardavo techninio projekto sprendinius, konsultavosi su kitų švietimo įstaigų darbuotojais. Kadangi projektas buvo didelės apimties, ne viskam užteko Europos Sąjungos lėšų, tad teko  pasitelkti  draugų pagalbą ir „įjungti“ kūrybinį mąstymą. Taip pavyko įrengti naujas smėliadėžes, stalus, suoliukus. Projektas savo apimtimi yra vienas didžiausių tokio pobūdžio iniciatyvų ir vienas tų, kurie įgyvendinti su didele meile. Direktorė svečiams pristatė kiekvieną erdvę. Prie didžiausios pavėsinės visų laukė staigmena – darželinukų „Derliaus šventė“. Mažyliai kartu su auklėtojomis paruošė vaišių stalus ir vaidinimus. Svečiai turėjo galimybę pamatyti, kaip ugdymui pritaikomos visos darželio erdvės ir sutvarkyta aplinka. Iškilmės tęsėsi salėje. Darželinukai pasveikino svečius šokiais ir dainelėmis, o už gražų pasirodymą buvo apdovanoti gardumynais.


Merė Marija Rekst pasidžiaugė, jog rajone turime tokius darželių vadovus, kaip Ivona Matveiko. Ji sugeba sutelkti visą bendruomenę darbui ir kas dar svarbiau, moka ne tik popieriuje planuoti, bet ir įgyvendinti tuos planus.
Seimo Narė Rita Tamašunienė pasidžiaugė, kad Vilniaus rajono valdžios prioritetas – švietimas. Pastaruoju metu puikiai sutvarkyta infrastruktūra, geros ugdymosi sąlygos leidžia vaikams augti saugioje ir kūrybinėje aplinkoje.


Kunigas Juzef Aškelovič palinkėjo, kad nemažėtų vaikų ir kad jaunos šeimos nebijotų susilaukti daugiau atžalų, nes jeigu Dievas davė vaiką, suteiks priemones jam išauginti.
Šventės dalyviai gavo puikias darželinukų dovanas – medų ir duoną. Direktorė pasigyrė, kad turi kūrybingus ir bendruomeniškus vaikučių tėvelius, kurie nuolat padeda ir prisideda prie darželio darbo. Ir šį kartą tėveliai pasižymėjo – patys kepė duoną. Pabaigai direktorė pacitavo seną patarlę apie draugus, jog verčiau turėti 100 draugų nei tiek pat rublių, nes įgyvendinant šį projektą direktorė puikiai pajuto, ką reiškia turėti daug gerų draugų.


Daugiau informacijos apie Vilniaus rajone įgyvendintus projektus rasite Vilniaus rajono investicijų žemėlapyje: http://www.maps.vrsa.lt/

Shadow up