kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Padėka už ištiestą pagalbos ranką

Jau daugiau nei dešimtmetį tęsiasi Vilniaus rajono savivaldybės ir asociacijos „Lenkų bendrija“ (lenk. Stowarzyszenie „Wspólnota Polska“) bendradarbiavimas, įnešęs svarų indėlį į Vilniaus rajono švietimo, socialinę ir kultūros sritis. Nuoširdžių padėkos žodžių vertos švietimo plėtros iniciatyvos ir veiklos, ypatingai įgyvendinti bendri projektai, sukurtos sąlygos turiningam jaunosios kartos laisvalaikiui, tobulėjimui, mokymuisi ir darbui.


Vien per pastaruosius metus su asociacijos parama buvo įgyvendinti dideli projektai švietimo srityje: 2016 metais Paberžės šv. Stanislavo Kostkos ir Mickūnų gimnazijos sulaukė akivaizdžių pokyčių. Mickūnų gimnazijos pedagogai ir ugdytiniai džiaugiasi atnaujintu, apšiltintu ir suremontuotu gimnazijos pastatu bei sutvarkyta lauko teritorija. Jauki, mokinių ir pedagogų poreikiams pritaikyta aplinka kainavo virš 175 tūkst. eurų. Taip pat atlikta Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijos pastato renovacija: suremontuotos edukacinės ir administracinės patalpos, atnaujinta šildymo ir sanitarinės sistemos, termomodernizuotas pagrindinis įėjimas. Bendra atliktų darbų vertė siekia per 176 tūkst. eurų.

Prieš metus asociacijos „Lenkų bendrija“ ir Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis prie Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos iškilo 550 kv. m. priestatas, kuriame įsikūrė 2 ikimokyklinio ir 1 priešmokyklinio ugdymo grupės. Kiekviena grupė turi po žaidimų kambarį bei miegamąjį. Moderni, erdvi įstaiga aprūpinta naujais baldais, žaislais, kompiuterine įranga ir mokymo priemonėmis.

Kasmet asociacija skatina vaikų ir jaunimo turiningą užimtumą, organizuodama ir finansuodama vasaros stovyklas, pažintines išvykas, kultūrinius ir sporto renginius Vilniaus rajono mokiniams ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Organizuojami mokymai Vilniaus rajono švietimo įstaigų vadovams ir pedagogams skatina profesinį tobulėjimą bei prisideda prie ugdymo kokybės gerinimo.

2016 m. gruodžio 30 d. Vilnijos kraštą pasiekė skaudi žinia apie asociacijos pirmininko Longino Komolovskio mirtį. „A. a. Longin Komolovski buvo atsidavęs viso pasaulio lenkų bendruomenių reikalams. Aukodamas save, net ir sunkiai sirgdamas, rūpinosi savo tautiečiais. Palaikė mus sunkiomis akimirkomis ir džiaugėsi kartu mūsų pasiekimais“, – prisiminimais pasidalijo merė Marija Rekst. Šiandien, sausio 10 dieną, Vilniaus rajono savivaldybės delegacija išvyko atiduoti paskutinę pagarbą velioniui ir išlydėti jį į amžinojo poilsio vietą.

Shadow up