kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Baigti Magistralinio kelio Vilnius-Minskas rekonstrukcijos darbai

Lapkričio 29 dieną 14 valandą 32-ąjame Magistralinio kelio E28 kilometre vyko projekto „Transeuropinio tinklo kelio E28 (Vilnius–Minskas) plėtra“ užbaigimo šventė. Į renginį atvyko daug garbių svečių – LR Susisiekimo viceministras Vladislav Kondratovič, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, UAB „Eurovia“ direktorius Stanislovas Kablys, Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Skirmantas Skrinskas, Medininkų seniūnijos seniūnė Renata Bogdanovič, Vilniaus rajono tarybos narys Lech Leonovič.


Renginį pradėjo Medininkų šv. Kazimiero mokyklos auklėtiniai savo muzikiniu pasirodymu. Sveikinimo žodį tardamas Susisiekimo viceministras pažymėjo, jog svarbu, kad kelias yra pastatytas kokybiškai ir tarnautų ilgai, o važiavimas juo būtų saugus. Šis kelias yra vartai į Europą iš Baltarusijos pusės, todėl darbų kokybė ir greitis, medžiagų parinkimas gerai liudija ne tik apie rangovą, bet ir apie Lietuvą.

Merė džiaugėsi atliktais darbais ir kvietė Susisiekimo ministeriją ir Lietuvos regiono keliai atstovus įgyvendinti daugiau panašių projektų Vilniaus rajone. Taip pat padėkojo rangovams, UAB „Eurovia“ už puikų bendradarbiavimą, profesionalumą ir sąžiningumą įgyvendinant šį ir kitus projektus rajone.

Rangovai, UAB „Eurovia“ atstovai pažymėjo, kad orai šiemet kelininkams buvo itin palankūs ir nors teko dirbti viršvalandžius, darbus pavyko baigti pusmečiu anksčiau negu buvo planuota.

Susisiekimo viceministras Vladislav Kondratovič ir Asociacijos Lietuvos keliai valdybos pirmininkas Stanislovas Kablys įteikė „Eurovia“ nusipelniusiems darbuotojams „kelininko aukso ženklus“. Apdovanojimą „Už nuopelnus diegiant naujas technologijas, už gerą darbą tiesiant ir rekonstruojant kelius“ apdovanotas brigadininkas Valentas Šilalis, laboratorijos vadovas ir darbų saugos specialistas Vygantas Baltakis, statybos vadovas Viktoras etrikas bei gamybos direktorius Audronius Šereika.

Kelią palaimino ir meldėsi, kad visi keliaujantys šiuo keliu saugiai pasiekti tikslą, Rukainių šv. Arkangelo Mykolo parapijos klebonas kun. Jonas Matusevičius.

UAB „Eurovia“ direktorius perdavė UAB „Vilniaus regiono keliai“ direktoriui Petrui Dzervai simbolinį raktą nuo kelio. Vėliau susirinkusieji buvo pakviesti į simbolinį kelio atidarymą, o raudonąją juostelę perkirpo Susisiekimo viceministras, Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius, Vilniaus rajono savivaldybės merė, UAB „Eurovia“ generalinis direktorius, UAB „Vilniaus regiono keliai direktorius“.

Perkirpę juostelę vadovai apdovanojo vairuotojus šventės atminimo dovanomis.

Vilnius – Minskas kelio ruože buvo rekonstruota daugiau negu 11 km kelio dangos, važiuojamoji kelio dalis praplatinta nuo 7 iki 9 metrų, įrengtos saugaus eismo priemonės, rekonstruota inžinerinė infrastruktūra.

Projektas „Transeuropinio tinklo kelio E28 (Vilnius–Minskas) plėtra“ įgyvendintas pagal Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategijos Ekonomikos augimo veiksmų programos 5 prioriteto „Transeuropinių transporto tinklų plėtra“ priemonės Nr. VP2-5.1-SM-01-V „Transeuropinės reikšmės automobilių kelių infrastruktūros pralaidumo didinimas, techninių parametrų gerinimas“. Projekto įgyvendinimui skirtas Europos Sąjungos finansavimas siekia 34 158 466 Lt.

 

Shadow up