kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mažųjų skaitovų konkursas „Nerūpestinga vaikystė su A. Matučio ir J. Tuvimo poezija“

Vasario 27 dieną Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje vyko Vilniaus r. Nemėžio krašto ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų mažųjų skaitovų konkursas. Jau nuo ankstyvojo ryto  čia rinkosi mažieji skaitovai iš Skaidiškių, Rukainių, Medininkų, Kalvelių, Mickūnų, Lavoriškių, Grigaičių, Veliučionio ir Nemėžio ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Juos lydėjo auklėtojos, mokytojos, tėveliai ir kiti artimieji.


Šventės dalyvius pasveikino ir geros dienos palinkėjo Nemėžio vaikų lopšelio-darželio direktorė Irena Ališauskienė. Po to svečių laukė literatūrinė kompozicija pagal A. Matučio poeziją „Sukame metų ratą“, kurią atliko šeimininkai – lietuvių grupių vaikai ir auklėtojos. Jie nuteikė mažuosius skaitovus rimčiausiai šventės daliai – konkursui.

Konkurse dalyvavo 21 skaitovas. 9 iš jų deklamavo A. Matučio eilėraščius, kiti – J. Tuvimo. Vertinimo komisija įdėmiai išklausė visus dalyvius ir po ilgų debatų ir diskusijų priėmė teisingą sprendimą: visi vaikai gavo diplomus ir dovanėles, o 4 geriausieji – po auksinį medalį.

Tam, kad konkurso dalyviai svečiuose jaustųsi saugiai ir atsipalaidavę, juos linksmino Šuniukas, Katytė, Žąselė, Varlytė ir kiti J. Tuvimo poezijos personažai, kurie rovė ropę, kvietė visus konkurso dalyvius kartu žaisti, šokti, dainuoti ir pagaliau paragauti skaniausių vaišių – Nemėžio vaikų lopšelio-darželio virėjų firminių pyragaičių su naminiu gėrimu.

Kiekvienas konkurso dalyvis atvežė savo iliustruotą eilėraštį – taip buvo surengta Nemėžio krašto vaikų piešinių paroda „Nerūpestinga vaikystė su A. Matučio ir J. Tuvimo poezija 2014“. Ir, jeigu Mažųjų skaitovų konkursas taps mūsų krašto tradicija, su laiku šitie vaikų piešinėliai taps neįkainojama vaikų kūrybos knyga.

Nemėžio vaikų lopšelio-darželio
direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
auklėtoja metodininkė Irena Kivytienė

auklėtoja metodininkė Irena Kivytienė
Shadow up