kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono Merė dalyvavo Žemaitėlių sentikių religinės bendruomenės šventėje

Šiltą ir saulėtą ketvirtadienį, gegužės 22 dieną, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Robert Komarovski vyko į Žemaitėlių kaimą (Paberžės seniūnija), kur dalyvavo šv. Nikolajaus cerkvės šimtmečio jubiliejaus minėjimo iškilmėse bei įrengtos sarginės prie cerkvės atidaryme.


Projekto „Sarginės prie šventyklos įrengimas pritaikant Žemaitėlių sentikių religinės bendruomenės reikmėms” įgyvendinimo rezultatų pristatymui gegužės 22 d. pasirinkta neatsitiktinai. Ši data, tai bendruomenės šventė – Šv. Nikolajaus minėjimo diena. Pati šventykla pavadinta šio šventojo vardu. Taip pat reikėtų paminėti, kad lygiai prieš 100 metų buvo pradėti šventyklos statybų darbai.

Į renginį taip pat gausiai susirinko Žemaitėlių bendruomenės nariai ir netoliese gyvenantys sentikiai iš Paberžės, Anavilio k., Purnuškių k., Akmenės k., Visalaukės k., Vilniaus sentikių religinės bendruomenės nariai, Paberžės seniūnijos atstovai su seniūnu Genriku Gerulskiu priešakyje bei Dvasios tėvas Antonas iš Vilniaus.

Marija Rekst pasveikino visus susirinkusiuosius ir padėkojo Žemaitėlių sentikių religinės bendruomenės nariams už  kilnią veiklą puoselėjant dvasines ir bendražmogiškas vertybes, saugant protėvių tradicijas. Linkėdama, kad atidaroma sarginė visada trauktų bendruomenės narius kartu leisti laiką malonioje aplinkoje, Merė padovanojo puodelių bei arbatų rinkinį.

Iškilmių pradžioje šventykloje vyko pamaldos, kurias aukojo Dvasios tėvas Platonas. Po pamaldų buvo perkirpta simbolinė atidarymo juostelė.

Vėliau svečiai ir kaimo gyventojai prie arbatos puodelio pasidalino įspūdžiais bei pasidžiaugė, kad naujai įrengta sarginė atkurs senas tradicijas, kai į šventes Žemaitėliuose atvažiuodavo kitų sentikių bendruomenės nariai - kartu meldėsi, šokdavo, keisdavosi savo patirtimi, perduodavo ją ir jaunesnio amžiaus sentikiams. Bendruomenė tiki, kad ateityje visi važiuojantys Molėtų plentu, pamatę šventyklą, galės užvažiuoti ir susipažinti su sentikių istorija.

Pradžioje sarginę bendruomenės nariai stengėsi remontuoti patys. Pamatų remontą ir stogo keitimą padėjo įgyvendinti Paberžės seniūnijos skirtos ir bendruomenės narių surinktos lėšos. 2012 metais vyko Žemaitėlių sentikių religinės bendruomenės susirinkimas, kurio metu buvo nutarta dalyvauti Vilniaus rajono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos įgyvendinime ir teikti paraišką dėl Žemaitėlių sarginės prie šventyklos sutvarkymo. Po metų buvo skirtas finansavimas vietos projektui įgyvendinti. Projekto „Sarginės prie šventyklos įrengimas pritaikant Žemaitėlių sentikių religinės bendruomenės reikmėms” vertė –  91 210,69 Lt. Sarginė įrengta ES ir Vilniaus r. savivaldybės lėšomis. Projekto įgyvendinimo metu buvo apšiltintas pastatas, pakeisti langai ir durys, atlikta išorės ir vidaus apdaila, sumūryta krosnis.

Bendruomenės nariai džiaugiasi, kad darbai atlikti kokybiškai ir projektas įvykdytas ankščiau numatyto termino. Dabar, įgyvendinus projektą, Žemaitėlių bendruomenė turi galimybę sutikti svečius ir organizuoti renginius.

Shadow up