kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Bareikiškės jau suplanavo vasarą

Lietuvoje tebegalioja karantino režimas, tačiau po sumažėjusio aktyvumo laikotarpio Vilniaus rajono kultūros įstaigos jau pradeda rengti preliminarius veiklos planus šių metų vasarai.


Veiklos planą birželio – rugpjūčio mėn. jau parengė Bareikiškėse po vienu stogu įsikūrę Vilniaus rajono turizmo informacijos centras ir Vladislavo Sirokomlės muziejus.

Pirmąjį vasaros mėnesį muziejus planuoja populiarinti visuomenėje įvairius vietos literatūros žanrus, o Turizmo informacijos centras – surengti ekspediciją į Maišiagalos miestelį, siekdamas atnaujinti maršrutą.

2020 m. paskelbti UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metais, taip siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į Pasaulio paveldo sąrašą įrašytų Lietuvos kultūros paveldo vietovių, o būtent Vilniaus rajone yra du Struvės geodezinio lanko punktai. Minėsime jų 15 metų įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą sukaktį. Atsižvelgdamas į tai, Turizmo informacijos centras planuoja birželį sukurti ir platinti Struvės geodezinio lanko punktų reklamą ant autobusų, kurie kursuoja šiose apylinkėse.

Liepos mėnesį Vladislavo Sirokomlės muziejuje veikianti Literatų kavinukė planuoja surengti susitikimą su literatais. Turizmo informacijos centras (TIC) planuoja savo ruožtu prisijungti prie tautiškos giesmės giedojimo per Mindaugines ant Juozapinės kalno, Medininkų sen. Vilniaus rajono TIC darbuotojai ketina taip pat surengti liepos mėn. ekspediciją į Asvejos regioninį parką, siekdami atnaujinti maršrutą.

Rugpjūtį Vladislavo Sirokomlės muziejus pakvies į knygos „Dainos iš močiutės skrynios“ pristatymą, o vasaros pabaigoje muziejaus atstovai Vilniaus krašto literatūrą populiarins Lenkijoje: dalyvaus mokslinėje konferencijoje Kardinolo Stefano Višinskio universitete Varšuvoje, kur skaitys teminį pranešimą.

„Apie konkrečias suplanuotų įvykių datas pranešime savo lankytojams. Kol kas datos ir laikas nesuplanuoti, nes pandemija dar gali sujaukti mūsų planus. Tačiau optimistiškai tikime, kad taip neatsitiks ir galėsime įgyvendinti visus savo sumanymus“, – sako Helena Bakulo, Bareikiškėse veikiančių Vilniaus rajono turizmo informacijos centro ir Vladislavo Sirokomlės muziejaus vadovė.

Informacija apie tikslią renginių vietą ir laiką bus paskelbta svetainėje vrsa.lt, muziejaus paskyroje Facebook tinkle ir Vilniaus rajono turizmo informacijos centro interneto svetainėje.  

Abidvi įstaigos pamažu atnaujina savo aktyvumą ir jau priima lankytojus, laikydamosi visų nustatytų ir galiojančių saugumo reikalavimų.

„Didžiulis malonumas yra atnaujinti įstaigų veiklą ir vėl susitikti su mūsų lankytojais“, – sako H. Bakulo.

 

Shadow up