kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Ardo-Rudaminos“ žolės riedulininkų sėkmė Europos čempionų iššūkio taurės turnyre

Gegužės 17-20 dienomis Kroatijoje vyko žolės riedulio „Eurohockey Men’s Club Champions Challenge“ IV diviziono turnyras. Kroatijos sostinėje Zagrebe dalyvavo ir du klubai iš Lietuvos – praėjusių metų Lietuvos čempionai Širvintų „Inta-Baltic Champingnons“ ir daugkartinis Lietuvos čempionas Vilniaus „Ardas-Rudamina”.


Turnyre kovojo 8 komandos iš Kroatijos, Vengrijos, Maltos, Graikijos, Norvegijos ir Lietuvos, suskirstytos į dvi grupes po 4 komandas. Pagal varžybų reglamentą, grupėse komandos žaidė tarpusavyje ir pagal užimtas vietas vėliau kovojo su kitos grupės komandomis dėl vietų galutinėje turnyro lentelėje.

Lietuvių komandos papuolė į vieną grupę su turnyro šeimininkų komanda HK „Marathon“ ir HC „Aker“ iš Norvegijos. „Ardo-Rudaminos“ pirmi varžovai buvo kur kas stipresni, vieni turnyro favoritų, HK „Marathon“. Techniški ir fiziškai gerai pasiruošę varžovai daugelyje dvikovų aikštėje buvo greitesni nei vilniečiai ir tai realizavo įvarčiais.

Rungtynes kroatai laimėjo 5:2 (3:1) ir jei ne patikimas vartininko Roko Rudenkos žaidimas, skirtumas galėjo būti dar didesnis. Įvarčius „Ardui“ pelnė komandos kapitonas Valentinas Jankevičius (po mažojo kampinio) ir Kęstutis Mikutis, tiksliai užbaigęs Aliaksandro Mankouskio aštrų perdavimą.

Antrame susitikime lietuvišką derbį 4:1 (1:1) laimėjo „Ardas-Rudamina“ prieš „Inta – Baltic Champingnons”. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Jevgenij Khurs, po vieną A.Mankouski (po mažojo kampinio) ir vienas jauniausių komandos žaidėjų, 17-metis Tadas Pabijanskas. „Intai“ įvartį iš 7 m baudinio pelnė Giedrius Adomavičius.

„Ardas-Rudamina“ paskutinėse grupės rungtynėse užtikrintai 8:2 (7:1) įveikė Norvegijos HC „Aker“. Nuo pat rungtynių pradžios vilniečiai aikštėje taip užsuko įvarčių mašiną, kad šie krito vos ne kas dvi minutes – 6,7,8,10,12. Įvarčius komandai pelnė K.Mikutis (po mažojo kampinio), J.Khurs (po mažojo kampinio), Robertas Voitechovskij, Darius Preidis, T.Pabijanskas. Po šios įvarčių krušos, tarsi norėdama atšaldyti lietuvių užsidegimą, prapliupo didelė liūtis. Per kelias minutes aikštė pasidengė dideliu kiekiu vandens, kas labai apsunkino komandoms žaidimą. Šia situacija greičiau pasinaudojo vilniečių varžovai, iki to gana retai ir nepavojingai puolę „Ardo“ vartus – 22 min. pelnė savo pirmą įvartį. Į šį išpuolį „ardiečiai“ atsakė jau po 4 minučių realizuotu mažuoju kampiniu ir antruoju rungtynėse R.Voitechovskio įvarčiu. 33 min. krito dar vienas, septintas įvartis, kurį po gražios atakos pelnė A.Mankouski, iki tol rezultatyviose atakose sėkmingai dalinęs perdavimus komandos draugams. Po šio įvarčio „Ardo“ įvarčių mašina tarsi užstrigo – daug įvartinių situacijų buvo neišnaudota, o akivaizdžią savo persvarą aikštėje 8 įvarčiu vilniečiai sugebėjo įtvirtinti tik 63 min. Po eilinio A.Mankouskio perdavimo antrą savo įvartį rungtynėse ir trečią turnyre pelnė jaunasis puolėjas T.Pabijanskas. Po dviejų minučių varžovai atsakė rezultatyvia kontrataka, bet tai buvo viskas ką jie įstengė padaryti šiose rungtynėse.

„Ardas-Rudamina“, grupėje užėmęs antrąją vietą, kovoje dėl dviejų pirmųjų turnyro vietų susikovė su kitos grupės pirmąją komandą iš Graikijos, HC „Asteras Agion Anargyron“. Nuo pirmųjų rungtynių minučių iniciatyvą į savo rankas perėmė lietuviai, o varžovas, tarsi prisibijodamas, žaidė labai atsargiai. Vis dėlto iki didžiosios poilsio pertraukos nei vienai komandai nepavyko įmušti įvarčio, o pirmiems rungtynėse, 43 min. tai padaryti pavyko „Ardo“ žaidėjams. Po mažojo kampinio įžaidus kamuoliuką, tikslų metimą atliko komandos kapitonas V. Jankevičius. Šia trapia persvara neteko ilgai džiaugtis – jau po 4 minučių po aštraus varžovų išpuolio vilniečiai „užsidirbo“ 7 m baudinį, neleistinai sustabdę puolėją, kurį graikai sėkmingai realizavo. Pagal rungtynių eiga buvo matyti, kad sekantis įvartis į bet kurios komandos vartus gali tapti lemiamu, rungtynių laikui einant į pabaigą įtampa aikštėje augo su kiekviena minute. 53 minutę „ardiečiai“ puikiai išnaudojo galimybę pelnyti įvartį, tiksliai išpildę mažąjį kampinį. Tikslus buvo, vieno iš dviejų „Ardo-Rudaminos“ sudėtyje žaidusių legionierių iš Baltarusijos, J.Khurs smūgis. Per likusias iki finalinės sirenos 17 minučių visas varžovo pastangas įmušti įvartį sėkmingai neutralizavo patikimas „Ardo“ žaidimas gynyboje, atvedęs klubą į sėkmingiausią per 10 metų dalyvavimo oficialiuose Europos turnyruose rezultatą.

 

„Inta-Baltic Champingnons“ paskutines savo rungtynes 0:3 (0:1) pralaimėjo HC „Kringsja“ (Norvegija) ir turnyre pasidalino 7-8 vietas. Su „Ardu-Rudamina“ turnyro pirmąja vieta pasidalino aikštės šeimininkai HK „Marathon“ 9:3 (4:0) įveikę kitos grupės antrąją komandą HC „Olcote“ (Vengrija).

Geriausio turnyro žaidėjo prizą pelnė „Ardo-Rudaminos“ žaidimo dirigentas, baltarusis Aliaksandr Mankouski.

 

 

Vilniaus rajono savivaldybės
sporto mokyklos direktorius                        Marijan Kačanovski


Shadow up