kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Įvyko neeilinis Vilniaus rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis

Pirmadienį, spalio 13 d., sušauktas neeilinis Vilniaus rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl nustatyto afrikinio kiaulių maro atvejo. Spalio 11 d. Nemenčinės seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Mūsų šalyje tai jau aštuntas AKM atvejis, užfiksuotas šernų populiacijoje.


„Situacija išties yra grėsminga, todėl kiekvienai tarnybai reikia būti gerai pasiruošus“,- posėdžio pradžioje sakė Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkė Vaida Barkovskienė.  Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai pavojingos ligos užkratą patvirtino, ištyrę vieno iš sumedžiotų šernų kraujo mėginį, atrinktą vykdant nacionalinę AKM stebėsenos ir kontrolės programą. Kadangi gyvūnas sumedžiotas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytoje užkrėstoje teritorijoje, papildomos stebėsenos priemonės ar ribojimo zonos aplinkinėje teritorijoje nebus nustatomos.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Skirmantas Miškinis informavo Komisijos narius, kad laukia ilgas kelias stengiantis nugalėti AKM, nes liga net ir po ilgo laiko gali netikėtai atsinaujinti tose pačiose vietovėse, tačiau bendradarbiaujant ir operatyviai dirbant kiaulių marą įveikti pavyktų.

Posėdžio metu aptartos jau vykdomos prevencinės priemonės bei galimi veiksmai, kurių atsakingos tarnybos turėtų imtis nustačius ligos židinį Lietuvos ir konkrečiai Vilniaus rajono teritorijoje. Posėdyje akcentuota, kad kiaulių laikytojai ypatingai griežtai laikytųsi biosaugos reikalavimų, o pastebėję gyvulio ligos požymius nedelsdami praneštų veterinarijos gydytojui ar valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Specialistai pataria nedidelių ūkių savininkams geriau jau paskersti turimas kiaules, prieš tai informuoti maisto ir veterinarijos tarnybą, ir tik paaiškėjus tyrimų rezultatams, mėsą sunaudoti maistui.

„Visi turime dirbti siekdami bendro rezultato“, - užbaigiant susitikimą pažymėjo Vaida Barkovskienė, naujai išrinkta ekstremalių situacijų valdymo centro vadovė. Posėdžio metu bendru sutarimu taip pat nutarta Riešės, Nemenčinės ir Sužionių seniūnijose organizuoti susitikimus su kiaulių laikytojais.

Shadow up