kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Mano Karjera - Mano ateitis“

2015 m. balandžio 20-24 dienomis vyko Nordplus Junior projekto „My Career- My Future“ („Mano Karjera - Mano ateitis“) mainai, kurių metu Gedimino gimnazijos I-IIG klasės mokiniai svečiavosi Latvijoje, Saldus mieste. Šio projekto koordinatorės - anglų kalbos mokytojos, metodininkės Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė. Projekto tikslai - susipažinti su kolegijomis ir universitetais Lietuvoje ir Latvijoje, sužinoti apie galimybes studijuoti ir dirbti užsienyje, įtvirtinti anglų kalbos žinias.


Jaunuoliai vyko į Saldus miesto pagrindinę mokyklą Latvijoje, kur kartu su bendraamžiais iš Latvijos vykdė veiklas, susijusias su karjeros planavimu ir ateitimi. Mokiniai aplankė tekstilės fabriką “North 66”, kuris siuva vėjui ir šalčiui atsparius rūbus. Taip pat aplankė pakuočių gaminimo įmonę “Karlsberg”. Duonos kepykloje “Lāči”,  kiekvienas dalyvis senoviniu būdu kepė  duoną. Rygoje aplankė tarptautinį  Rygos oro uostą, ten turėjo galimybė sužinoti apie jo veiklą. Iš oro uosto mokiniai nuvyko į Rygos pieno fabriką, kuriame buvo supažindinti su ledų bei pieno gamybos ypatumais, skanavo ledų ir kitokių pieno produktų. Vakare projekto dalyviai aplankė Rygos senamiestį.

Ketvirtąją projekto dieną mokiniai gamino Latvijos nacionalinį patiekalą – Sklandrausi. Vėliau aplankė Saldus profesinę mokyklą, kurioje buvo supažindinti su programuotojo, gaisrininko  ir kulinarų profesijomis. Po visų užsiėmimų projekto dalyviai nuvyko į nesprogusių sprogmenų centrą, kuriame išklausė paskaitą apie įvairių rūšių sprogmenis, taip pat susipažino su visa sprogmenų išminavimo įranga

Jaunuoliai taip pat susipažino su Latvijos kultūra, sužinojo apie garsius Latvijos žmones, menininkus, aplankė Latvijos miestus. Antrasis susitikimas su latviais buvo žymiai glaudesnis, mokiniai patys organizavosi laisvalaikį: laipiojo uolomis, praleido naktį mokykloje, kurios metu vyko įvairiausios veiklos – nuo krepšinio varžybų iki filmų žiūrėjimo.

Projektas suartino abi tautas, parodė, jog šios tautos turi daugiau panašumų, nei skirtumų. Antrasis atsisveikinimas buvo žymiai graudesnis bei ilgesnis. Šis projektas mokiniams davė daug naudos gilinant anglų kalbos žinias, bendraujant su kitataučiais bei mąstant apie ateities planus. Labai džiaugiamės Nordplus Junior programos suteikta galimybe mokytis netradiciniu metodu, susipažinti su įvairiomis įmonėmis. Šiame projekte įgijome labai naudingos patirties, praplėtėme akiratį. Projektas paliko neišdildomą įspūdį ir mes tikimės, kad tokių projektų bus daugiau.

 

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos įgyvendinamas
Nordplus Junior projektas „My career – my future“

Straipsnio autoriai, partnerystės projekto dalyviai
II G kl. Mokinys Vėjas Janutėnas, I G kl. Mokinė Sigita Ruseckaitė
Projekto koordinatorės anglų kalb. mokytojos metodininkės
Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė

Shadow up