kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nuo rugsėjo 1 d. startuoja naujas socialinis sporto projektas „Karate draugai – dienos sporto centras socialiai remtiniems vaikams“. Kviečiame registruotis!

Įvairūs tyrimai neginčijamai įrodė, kad vaikai ir paaugliai Lietuvoje yra per mažai fiziškai aktyvūs, per mažai juda, per mažai sportuoja, dėl to prastėja jų sveikata, emocinė ir psichologinė būsena, nesiformuoja tinkami fizinio aktyvumo įgūdžiai ir įpročiai, todėl tokie vaikai užaugę yra linkę dar mažiau judėti ir būna mažai fiziškai aktyvūs.


Šią problemą dar labiau pagilino COVID-19 pandemija ir karantinas. Vaikai neteko galimybės sportuoti, dar labiau sumažėjo jų fizinis aktyvumas, jie dar daugiau laiko praleidžia nuotolinėse pamokose, dar daugiau sėdi palinkę prie kompiuterių, dar labiau įsitraukė į virtualią erdvę, socialinius tinklus, dėl to dar didesnę laiko dalį praleidžia sėdėdami prie kompiuterio ar įsmeigę akis į išmaniojo telefono ekraną. Pasibaigus karantino ribojimams daugelis vaikų taip ir negrįžo į įprastas fizinio aktyvumo veiklas ir tam reikės įdėti pastangų.

Š. m. rugpjūčio 10 d. Vilniaus rajono savivaldybėje įvyko Vaikų dienos centrų vadovų ir Vilniaus rajono šeimos tarybos atstovų susitikimas. Susitikime dalyvavo ir projektą „Karate draugai – dienos sporto centras socialiai remtiniems vaikams“ pristatė projekto vadovas ir Kyokushin karate mokyklos OAYAMA steigėjas Kristupas Krivickas.


Kyokushin karate mokykla OYAMA kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondu nuo šių metų rugsėjo 1 d. pradeda įgyvendinti dvejus metus truksiantį išskirtinį, socialiai remtiniems vaikams skirtą, socialinį sporto projektą „Karate draugai – dienos sporto centras socialiai remtiniems vaikams“, kurio pagrindinis tikslas į aktyvią sportinę veiklą įtraukti socialiai pažeidžiamus, socialiai remtinus, dienos centrus lankančius vaikus, skatinti jų fizinį aktyvumą ir mažinti jų patiriamą socialinę atskirtį.

Iš Sporto rėmimo fondo šiam projektui per dvejus metus bus skirta daugiau nei 276 tūkst. Eur. Šiuo projektu skatinamas socialiai labiausiai pažeidžiamų vaikų fizinis aktyvumas, sprendžiama jų socialinės atskirties problema.

Įgyvendindama projektą „Karate draugai“ Kyokushin karate mokykla OYAMA kviečia visus Vilniaus rajono ir miesto socialiai remtinus vaikus ir dienos centrų auklėtinius nuo rugsėjo 1 dienos lankyti karate treniruotes nemokamai!

Tapę Kyokushin karate mokyklos OYAMA vykdomo projekto „Karate draugai“ dalyviais, vaikai dovanų gaus visą treniruotėms reikalingą aprangą, užsiėmimai vyks naujai įrengtoje karate sporto salėje Vilniuje su specialiai šiems užsiėmimams pritaikytu nauju sporto inventoriumi. Taip pat į treniruočių salę vaikai bus nuvežami ir parvežami specialiai užsakytu autobusu nemokamai, užsiėmimus ves sertifikuoti Kyokushin karate specialistai, vyks specialios motyvacinės treniruotės, kurias ves žinomi Lietuvos žmonės, garsūs sportininkai. Visi treniruotes pradėję lankyti vaikai turės galimybę net kelis kartus per metus nemokamai laikyti karate egzaminus ir gauti pasiektą aukštesnį lygį simbolizuojančius diržus, dalyvauti varžybose, vasarą jiems bus surengta nemokama 6 dienų trukmės karate sporto stovykla.

Vilniaus rajone ir Vilniaus mieste veikia dešimtys vaikų dienos centrų, kuriuos lanko daugiau nei 1 000 moksleivių iš socialinės rizikos šeimų, dar keli tūkstančiai yra socialiai remtini, nes šeimoms dėl susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių trūksta lėšų oriam pragyvenimui ir visaverčiam vaikų išlaikymui. Šis projektas suteiks galimybę 300 socialiai remtinų vaikų patirti sportavimo ir treniruočių naudą ir džiaugsmą. Vaikai tiesiogiai įsitraukti į fizinio aktyvumo veiklą, nemokamai galės lankyti karate treniruotes Kyokushin karate mokykloje OYAMA, kur jie reguliariai, kelis kartus per savaitę, specialiu mokykliniu autobusu bus saugiai vežami į projekto treniruočių salę, ten sportuos, bus mokomi stipriausio karate stiliaus pasaulyje – Kyokushin karate, bus ugdomas mokinių kovotojų charakteris, fizinis pajėgumas, lavinamas greitis, jėga, ištvermė, koordinacija, jie bus mokomi karate technikos pagrindų ir tobulins savo meistriškumą, bus ugdomos mokinių psichologinės savybės, gerinama emocinė būsena, bus stiprinamas savivertės, savigarbos, pagarbos kitiems, drausmės, tvarkos, disciplinos, atsakomybės jausmas ir suvokimas, mokiniai įgys žinių apie sveikos gyvensenos ir sveikos, subalansuotos mitybos naudą, grūdins kūną, bus stiprinama mokinių sveikata ir imunitetas, didinamas atsparumas ligoms, traumoms ir stresinėms situacijoms, vaikai bus mokomi atkakliai siekti užsibrėžtų tikslų ir juos pasiekti, bus surengtos tobulėjimo stovyklos, dalyvaujančių projekte mokinių gyvenime atsiras daugiau sporto, aktyvaus fizinio judėjimo, spalvų, gerų emocijų, pergalės ir pažinimo džiaugsmo, jie atras naujų draugų, geriau pažins ne tik kitus, bet ir save.


Visi norintys dalyvauti šiame projekte socialiai remtini vaikai, paaugliai ir jų tėveliai, globėjai ar atstovai turėtų nedelsdami susisiekti su šio projekto vykdytojais, Kyokushin karate mokyklos OYAMA atstovais telefonu: 8 687 39045 arba parašyti el. paštu: info@oyama.lt. Taip pat dėl registracijos į projektą galite susisiekti Facebook socialiniame tinkle Kyokushin karate mokyklos OYAMA paskyroje https://www.facebook.com/oyama.lt arba rašydami tiesioginę žinutę projekto vadovui Kristupui Krivickui per Messenger programėlę, kontaktus taip pat galite rasti interneto puslapyje www.oyama.lt.


Dėmesio! Projektas prasideda jau šių metų rugsėjo 1 dieną. Vaikai treniruotes galės pradėti lankyti jau nuo rugsėjo 1 dienos, todėl su organizatoriais reikėtų susisiekti ir užsiregistruoti kuo greičiau. Vietų skaičius ribotas.

Projektas „Karate draugai – dienos sporto centras socialiai remtiniems vaikams“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

Titulinė nuotr. pixabay.com

Shadow up