kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone pradeda veikti karščiavimo klinika

Nuo vakar, balandžio 14 d. Vilniaus rajone karščiuojantiems ir turintiems viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų paslaugos bus teikiamos VšĮ Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje, adresu Laisvės pr. 79, Vilnius.


Į karščiavimo kliniką gali būti siunčiami 18–60 metų pacientai, kuriems staigiai prasidėjo karščiavimas (temperatūra iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo yra 37,8 C ir daugiau), kartu jie pajuto bent vieną iš šių simptomų: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

Į karščiavimo kliniką pacientą gali registruoti tik šeimos gydytojas, užpildęs elektroninį siuntimą. Kreiptis telefonu +370 682 57 969 darbo dienomis nuo 8:00 iki 16:00 val.

Karščiavimo klinikose pacientams atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyviojo baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Kiekvienu atveju šeimos gydytojas priima sprendimą ar pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką, ar ne. Siuntimą gydytojas užpildo elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisiekia su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, po patikros jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius. Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybė padės užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.


Shadow up