kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Policijos pareigūnai pasidalino aktualia informacija apie sukčiavimo, smurtinių nusikaltimų ir kišenvagysčių užkardymo būdus

Sukčiavimai, smurtiniai nusikaltimai, vagystės ir kišenvagystės - tai nusikalstamos veikos, su kuriomis dažniausiai susiduria gyventojai. Siekiant skatinti visuomenę nelikti abejingiems nusikalstamoms veikoms, suteikti visuomenei aktualios informacijos apie sukčiavimo, smurtinių nusikaltimų ir kišenvagysčių užkardymo būdus,  š. m. liepos 28 d. Vilniaus apskrities policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Anželika Rakauskienė ir Stanislav Voicechovskij, Šilėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje ir Sudervės Švč. Trejybės bažnyčiose organizavo susitikimus su gyventojais, kuriame bendrai dalyvavo apie 250 žmonių.


Susitikimo metu, bendruomenės pareigūnai gyventojams pristatė sukčiavimų atvejų apžvalgą Vilniaus rajono teritorijoje: sukčiavimai internetu, telefoniniai sukčiai, kiti sukčiavimo atvejai. Bendruomenės pareigūnai gyventojus ragino būti atidesniais ir neatskleisti nepažįstamiems  asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ar elektroninės bankininkystės duomenų. Paaiškino, kad sukčius gali paskambinti ir naudodamasis netikėtumu ir susijaudinimu pranešti apie įvykusią nelaimę (eismo įvykį, apie tai, kad galimai jų artimasis sužalojo kitą asmenį). Sukčius gali apsilankyti namuose, prisistatant įvairių įstaigų, įmonių darbuotojais, specialistais (seniūnijos darbuotojais, policijos atstovais, gydymo įstaigų atstovais, šilumos tinklų ar elektros tinklų atstovais ar kt.). Ragino nebūti patikliais ir nepervesti bei neperduoti į rankas didelių pinigų sumų nepažįstamiesiems.

Pareigūnai spėjo gyventojus, kad norėdami apsaugoti savo turtą, nelaikytu piniginių pirkinių maišelio viršuje, nesinešiotų su savimi didelių pinigų sumų.  Telefonus, dokumentus ir raktus laikytu vidinėse drabužių kišenėse. Perspėjo, kad reikia laikytis saugaus eismo taisyklių, neskubėti kelyje, važiuojant ar einant įdėmiai stebėti aplinką, o tamsiuoju paros metu būtinai naudoti šviesą atspindinčias priemones.

Gyventojams buvo išdalinti informacinio pobūdžio lankstinukai su patarimai kaip elgtis ir ką daryti, kad apsisaugoti patiems ir apsaugoti savo turtą. Priminta, kad esant net menkiausiam įtarimui, jog susidūrėte su nusikaltėliu, praneškite trumpuoju numeriu 112!

Susitikimo pabaigoje  bendruomenės pareigūnai gyventojus informavo, kad Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai gyventojus priims naujose ir moderniai įrengtose patalpose, esančiuose P. Vileišio g. 20C, Vilniuje.

Shadow up