kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kalėdų eglučių įžiebimų renginiai Vilniaus rajone

 

Kalėdinės eglutės įžiebimas Bezdonių miestelyje

 

Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių laikotarpis – tai nepaprastas laikas, kupinas džiaugsmo ir šilumos. Gražiausios metų šventės - tai laikas, kada mes galime stabtelėti, susimąstyti, įprasminti akimirką... Tai laikas, kada būname kartu su artimaisiais. Tai laikas, suburiantis bei vienijantis visus žmones.

 

Gruodžio 15-os dienos vakarą Bezdonių miestelio gyventojai ir svečiai susirinko aikštėje prie Geležinkelio stoties Kalėdinės eglutės įžiebimo šventei.

 

Jau antrus metus iš eilės, Bezdonių miesto seniūno Michalo Jančevskio ir Bezdonių gyventojo Vitalijaus Bosijako iniciatyva, miestelį puošia puošni kalėdinė eglutė, kuri ne tik sukuria šventinę atmosferą, bet tuo pačiu kiekvienam iš mūsų primena apie tai, kiek džiaugsmo slypi mažuose dalykuose, taip dažnai  kasdieniuose darbuose ir rutinoje nepastebimuose..

 

Kalba, kuria buvo pasveikinti visi atvykę svečiai, šventę pradėjo ir gražių artėjančių švenčių palinkėjo Bezdonių miestelio seniūnas Michalas Jančevskis. Koncertą tęsė Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos ir Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos mokinių pasirodymai. Vaikai dainavo šventines dainas ir linksmino susirinkusią publiką.

 

Pasibaigus koncertiniams pasirodymams, susirinkusieji svečiai pradėjo garsiai skaičiuoti sekundes, po ko įspūdingai sužibo šimtų mirksinčių lempučių pasipuošusi eglutė. Įžiebta eglutė buvo sutikta garsiais plojimais, o šventę vainikavo ryškiausi fejerverkai.

 

Nuoširdžiai dėkojame Bezdonių miestelio seniūnui Michalui Jančevskiui, šventės iniciatoriui Vitalijui Bosijakui, rėmėjams UAB „Giandus“ ir Nemenčinės miškų urėdijai,  visiems, kas prisidėjo prie šventės organizavimo, ir visiems atvykusiems svečiams. O artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga linkime ramybės ir šilumos širdyse, motyvacijos ir entuziazmo darbe, vienybės ir tikėjimo tuo, kad laimę sudaro maži džiaugsmai. Nes, kaip teigė žinomas rašytojas Napoleonas Hillas, – „Jei negali daryti didelių darbų, daryk mažus darbus su didele meile“.

Justyna Dacevič


 Pagiriuose įžiebta eglutė

Gruodžio 16-osios vakarą Pagiriuose įvyko neeilinė šventė – įžiebta eglutė. Ir ne bet kokia, o net šešių metrų aukščio!

Šventei buvo pasirinkta ne natūrali žaliaskarė, bet karkasinė, dengta tikromis eglių šakomis. Tokia eglutė yra daug praktiškesnė, ji tarnaus visuomenei ne vienerius metus. Eglės karkasą miesleliui padovanojo ir šventę inicijavo vietiniai verslininkai. Žaisliukus savo rankomis gamino švietimo įstaigų auklėtiniai bei darbuotojai iš visos Pagirių seniunijos.

Organizatoriai neapsiribojo vien eglutės pastatymu bei įžiebimu – jie surengė tikrą šventę tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Atvykusiems gyventojams netrūko nei pramogų, nei vaišių. Ypatingo dėmesio susilaukė totorių bendruomenės pagal nacionalinį receptą čia pat ant laužo verdama sriuba. Ja, kaip ir kitais gardėsiais, gyventojai ir šventės svečiai mėgavosi nemokamai. Kol vieni pagal Kalėdinę muziką sukosi ratelyje ir žaidė įvairius žaidimus, kiti galėjo pasigrožėti tikromis avimis, paskanauti arbatos su sausainiais ir pasidaryti daugybę nepamirštamų nuotraukų mažu Kalėdiniu miesteliu virtusioje aikštėje.

Šventės neaplenkė ir Kalėdų senelis, įspūdingai į šventę atvykęs su arkliu, karieta bei dovanomis, kurias jam sukrovė Pagirių didžiujų parduotuvių bei kioskų savininkai ir darbuotojai. Na ir kokia gi šventė be fejerverkų? Be jų taip pat nebuvo apsieita.

„Buvo nuostabu! Pasijutome kaip tikroje kalėdinėje pasakoje su stebuklingais jos personažais: elfais, raganomis, Kalėdų seneliu, gyvūnėliais ir t.t.“, – Pagirių facebook paskyroje savo įspūdžiais dalinosi šventės dalyviai. „Per visus mano gyvenimo Pagiriuose metus, šiandieną buvo pati nuostabiausia eglė ir pati įspūdingiausia šventė!“, – rašė kiti.

„Tai, kas šiandien įvyko – yra bendras verslo ir savivaldos darbo rezultatas, į kurį dar buvo įtrauktos Pagirių, Vaidotų, Melekonių ir 40 Totorių bendruomenės, taip pat visos mūsų seniūnijoje veikiančios švietimo įstaigos bei didelė dalis smulkiųjų verslininkų“, – aiškino organizatoriai. „Dauguma iš mūsų esame tėvai, ne vienerius metus gyvename Pagiriuose, Vaidotuose. Norėjome padaryti kokį nors gerą darbą ir, visų pirma, pradžiuginti vaikus. Kilo mintis pastatyti eglę. Net nepajutome kaip ši idėja išsirutuliojo į šventę. Gavosi, kaip gavosi – lyg ir neblogai. Tikimės, kad mūsų iniciatyva papuošti ir įžiebti eglę virs nauja ir labai gražia Pagirių tradicija“.

 Julija Griliauskienė 


 

Kalėdų eglutės spindesys Juodšilių seniūnijoje

Sekmadienį, gruodžio 10 d., Juodšilių kunigo J. Vitkovskio kvietimu į Juodšilių bažnyčią atvyko ir su vaikais aikštėje prie Kalėdų eglutės žaidė Kalėdų Senelis. Per šv. Mišias Kalėdų Senelis bendravo su vaikais apie Kalėdas, pateikė teminių klausimų ir galvosūkių. Susitikimo metu su Kalėdų Seneliu vaikų akyse žibėjo džiaugsmas ir laimė. Po šv. Mišių aikštėje prie bažnyčios buvo iškilmingai įžiebta Kalėdų eglutė. Vaikai taip pat gavo dovanų, kurias paaukojo parapijos kunigas.

Seniūnas Tadeuš Aškelianec nuoširdžiai padėkojo poniai Irenai Adamovič, Juodšilių gyventojai už neįtikėtinai gražią padovanotą eglę, kurią papuošė seniūnija. Taip pat padėkojo visiems, kurie prisidėjo prie Kalėdinės eglutės transportavimo. Seniūnas pasveikino visus gyventojus artėjančių Šventų Kalėdų proga ir palinkėjo laimingų Naujųjų Metų.

 Rudaminoje įžiebta Kalėdų Eglė

Įvairūs žaidimai, loterijos, pasakos, bei eglutės įžiebimo ceremonija lydėjo smagų sekmadienio popietės renginį Rudaminoje. Didelis būrys vaikų, jų tėveliai ir seneliai atvyko į Rudaminos daugiafunkcinį kultūros centrą, pasitikti Kalėdų Senelį ir Snieguolės.

Vaikai šoko, dainavo, smagiai žaidė, o po renginio nykštukų komanda išdalino mažiausiems dovanas. Kalėdų Senelis rinko laiškus ir bendravo su mažaisiais, visi norintieji galėjo nusifotografuoti prie nuostabios eglutės centro fojė. Jau tradiciškai Vilniaus rajono Centrinės bibliotekos darbuotojai aikštėje prie kultūros centro kvietė pasivaišinti šilta arbata ir sausainiais. Galima buvo sudalyvauti floristės-dekoratorės Inesos Borkovskos kalėdinėje loterijoje.

Renginio kulminacija tapo didelės Kalėdų eglės įžiebimas aikštėje prie Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro, kurią papuošė Rudaminos seniūnijos darbuotojai kartu su seniūnu Juzefu Šatkevič. Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad tokia šventė jau tapo tradicine, kiekvienais metais sulaukia vis daugiau žiūrovų ir dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei, Rudaminos seniūnijai, salonui „Inesa“, Vilniaus rajono savivaldybės Centrinei bibliotekai, Rudaminos bendruomenei už pagalbą. Visų bendro darbo dėka vaikai turėjo galimybę sudalyvauti nuostabioje šventėje.

 

 Nemenčinėje įžiebta Kalėdų eglutė

2017 m. gruodžio 8 d. Nemenčinėje, aikštėje priešais seniūnijos pastatą, vyko kasmetinis, visų gyventojų laukiamas iškilmingas Kalėdinės eglutės įžiebimas.

Ruošiantis šv. Kalėdų laikotarpiui Nemenčinėje, visas miestas buvo papuoštas lemputėmis, o atsinaujinusi bei nuostabiai papuošta Kalėdų eglutė, kurią pastatė ir papuošė Nemenčinės seniūnija, šiemet nepaliko abejingų.

Gražus renginys, vykęs koncertas, į šventę atvykęs Kalėdų senelis, gardūs sausainukai ir šilta arbata pridėjo renginiui nepamirštamų įspūdžių ne tik gausiai susirinkusiems vaikams, bet ir jų tėveliams, seneliams bei įžiebimo ceremonijos stebėti atvykusiems svečiams.

Šventinę nuotaiką ir atmosferą suteikė dainininkės Agnieškos Olševskos pasirodymas. Ir pagaliau po ilgų laukimo akimirkų žaliaskarė įsižiebė spalvotais žiburiais.

Nuotr. Marian Dzvinel

Shadow up