kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Maišiagalos šventėje – Tradicinių amatų centro atidarymas bei pramoginis koncertas

Birželio 12 dieną Maišiagalos bendruomenė ir svečiai susibūrė į tradicinę Maišiagalos miestelio šventę, kuri prasidėjo Maišiagalos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukojamomis šv. Mišiomis.


Po miestelio gyventojų palaiminimo, pagrindinė šventės dalis visus sukvietė į Houvaltų dvare įsikūrusio Tradicinių amatų centro atidarymą. Susirinkusiuosius pasitiko graži aplinka ir iš tolo naujumu spindintis šviesus pastatas. Perkirpus simbolinę atidarymo juostą ir pašventinus pastatą, svečiai turėjo galimybę pasižvalgyti po patalpas ir arčiau susipažinti su Centro veikla.

Netrukus Houvalto dvaro parke, šventinėje scenoje prasidėjo meninė šventės dalis, kurioje renginio vedėjai kvietė į kelionę po įvairius miestelio istorijos etapus, o skambi muzika, šokiai ir kitos pramogos persipynė su sveikinimo kalbomis, įkurtuvių dovanomis ir gražiais palinkėjimais.

Šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst neslėpė džiaugsmo dėl dar vieno nuostabaus objekto Vilniaus rajone – prisikėlusio naujam gyvenimui Maišiagalos Tradicinių amatų centro, kuris puoselės tradicijas, kultūrą, rūpinsis tiek vietos, tiek viso rajono gyventojų laisvalaikio užimtumu bei edukacine veikla. „Įdėjus nemažai pastangų, pavyko pasiekti puikių rezultatų ir išsaugoti mūsų kultūrinio paveldo vertybę. Kviečiu kuo dažniau rinktis ir veikti šiame kultūriniame miestelio židinyje“, - sakė merė ir linkėjo, kad visos gyventojų dienos būtų kaip ši graži šventė.

Prisiminimais apie Houvaltų šeimos gyvenimą Maišiagaloje pasidalino paskutiniųjų dvaro savininkų anūkė Grażyna Houvalt. „Mano tėvų ir protėvių žodžiais ši vieta visada buvo nupasakojama kaip pasakiška, laimingo gyvenimo vieta. Atvykusi čia, patyriau tą patį nuostabų jausmą. Taip, aš esu maišiagališkė ir tuo didžiuojuosi“,- susijaudinimo neslėpė moteris. Ji dėkojo vietos valdžiai už rūmų atnaujinimą ir miestelio gražinimą.

Šią dieną netrūko pramogų vaikams ir suaugusiems. Tradiciškai, šventėje veikė amatų mugė, kurioje buvo galima įsigyti įvairių dirbinių ar skanėstų. Šventinę nuotaiką dovanojo Maišiagalos mokinių, vietinių ansamblių pasirodymai bei populiariausi Vilniaus krašto artistai – grupė „Black biceps“ ir liaudiškų šokių kolektyvas „Perła“. Šventės pažiba tapo garsi Lenkijos atlikėja Anna Jurkštovič.

Kartu su Maišiagalos gyventojais šventėje dalyvavo europarlamentaras Valdemar Tomaševski, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė ir Maišiagalos gyventoja Rita Tamašunienė, Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Vilniaus rajono vicemeras Česlav Olševski, Lenkijos Respublikos Ambasados Vilniuje Konsulinio skyriaus vadovas Stanislav Cygnarovski, Savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska, dvaro rekonstrukcijos darbų projekto atstovai bei partneriai iš Lenkijos ir svečiai iš kitų Vilniaus rajono gyvenviečių.

Houvalto rūmų rekonstrukcija nepasibaigė vien pastato atnaujinimu – greitu metu čia Vilniaus krašto etnografinis muziejus įgyvendins projektą „Maišiagalos Tradicinių amatų centro viešosios erdvės sutvarkymas“, kurio metu bus sutvarkyta ir apželdinta rūmų teritorija, įrengti takeliai bei apšvietimas.


Shadow up