kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vykusiose artojų varžybose – meistriškumo ir pagarbos dirbamai žemei virtinė

Nuo pat ryto Rudaminos seniūnijos Totorinės kaimo aikštelėje buvo galima pamatyti gražiai išrikiuotą žemės ūkio techniką, kurios savininkai – atkakliausi Vilniaus rajono arimo meistrai, atvyko ne tik varžybų metu išbandyti savo jėgas, bet ir visiems pademonstruoti ypatingus arimo sugebėjimus. Šiandien, liepos 20 d., vykusiose Vilniaus rajono savivaldybės organizuojamose varžybose gilias mūsų krašto žemdirbystės ir ūkininkavimo tradicijas pademontuoti atvyko 10 artojų iš viso Vilniaus rajono.


Pasižavėti artojų meistriškumu, palaikyti varžybų dalyvius bei kartu su susirinkusia bendruomene sudalyvauti tradicinėje rajono šventėje atvyko Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, mero pavaduotoja Teresa Demeško, Administracijos atstovai, rajono seniūnijų seniūnai bei aplinkinių gyvenviečių gyventojai. Netrūko ir varžybų dalyvius palaikančių draugų bei artimųjų. Užtikrinti gerą nuotaiką visiems susirinkusiems atvyko Čekoniškių vokalinis ansamblis „Ciechanowiszczanka“ ir jaunimo grupė „Folk Sound“.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Ruslan Narunec pasveikino visus susirinkusius ir pristatė atvykusius dalyvius. Taip pat pasveikino į šventę atvykusius praeitų metų laimėtojus – Zenoną Borkovskį iš Sudervės seniūnijos, kuriam 2017 m. atiteko pirmoji prizinė vieta bei antros vietos nugalėtoją iš Mickūnų seniūnijos – Janą Butkevič. Pasveikinta ir padėkota Andrejui Zaicevui, kuris yra šių metų artojų varžybų aikštelės savininkas ir daugkartinis varžybų dalyvis. Varžytis dėl nugalėtojo vardo taip pat atvyko Genaslav Lunskij iš Rudaminos sen., Josif Tylinga iš Sudervės sen., Mirek Borkovskij iš Marijampolio sen. bei daugelių artojų varžybų nugalėtojas Romuald Rakalovič iš Medininkų sen. Į varžybas atvyko ūkininkaujantys tėvas ir sūnus iš Nemėžio – Mečislav Gaidukevič ir Jaroslav Gaidukevič. Šiemet sulaukta ir jauniausio varžybų dalyvio – Rafalo Karneckio, kuris būdamas 17-os metų atvyko pristatyti Lavoriškių seniūniją.

Varžybų dalyvius vertina kompetentinga komisija: Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Šalčininkų biuro atstovas ir vyr. teisėjas Eugenijus Lukoševičius, LŽŪKT Vilniaus biuro vadovė Teresa Gerdvilienė, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos dėstytojas Stanislav Palkevič ir Sužionių seniūnas Tadeuš Aliancevič.

Pagerbti ir pasveikinti šventės dalyvius atvyko pagrindiniai artojų varžybų rėmėjai: G. Tankeliun įmonė „Hegvita“, UAB „Galuotas“, UAB „Vilniaus Lytagra“, UAB „Agrodetalė“, UAB „Arvydai“, UAB „Rovaltra“, UAB „Agrosistemos“, UAB „Timac Agro“. 

Netrukus traktoriai pasklido po sklypelius, artojams atitekusius burtų keliu. Dalyviai kibo prie sumetimo paruošiamosios vagos ir pagrindinio arimo. Artojai, kaip ir kasmet yra vertinami pagal 12 varžybų vertinimo kriterijų, tokių kaip vagos tiesumas, sumestinė, piktžolių naikinimas, sėklos guolis. Teisėjų komisija taip pat vertina plūgo įleidimą ir iškėlimą, išmestinę bei bendrą arimo vaizdą. Maksimalus balų skaičius – 120. Vietą nulems bendra taškų suma.

Ilgai laukta varžybų akimirka – rezultatų paskelbimas ir nugalėtojų apdovanojimas. Vertinimo komisijai susumavus visus rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet geriausiais rajono artojais tapo ir prizines vietas užėmė:

I vieta – Jan Butkevič iš Mickūnų seniūnijos;
II vieta – Zenon Borkovskij iš Sudervės seniūnijos;
III vieta – Mirek Borkovskij iš Marijampolio seniūnijos.

Sveikiname nugalėtojus ir dalyvius bei dėkojame už Jūsų dalyvavimą!

Džiaugiamės, kad renginys per daugelį savo gyvavimo metų įgavo didelę vertę, atsiranda vis daugiau norinčių tęsti gilias žemdirbystės tradicijas, mylinčių žemę ir ją dirbančių.

Shadow up