kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nordplus Junior projektų rezultatų pristatymas Nemenčinės Gedimino gimnazijos bendruomenei

2016 m. birželio 3 d. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vyko iškilminga Paskutinio skambučio šventė. Mokslo metų baigimo šventėje dalyvavo visa gimnazijos bendruomenė – mokiniai, mokytojai ir tėvai. Šventės metu tarptautinių Nordplus Junior klasių mainų projektų „Mission: My career“ (Misija – mano karjera) ir „TREE“ (Traditions-Relationships-Education-Entertainment) dalyviai apibendrino projektų rezultatus. Jie pasakojo apie nuveiktas veiklas, įgyvendintus tikslus, pasiektus rezultatus, projekto naudą ir patirtus nepamirštamus įspūdžius. Mokiniai taip pat pristatė savo sukurtus nuotraukų albumus ir filmus, kuriuose atsispindėjo projekto metu vykęs darbas, partnerių bendravimas ir bendradarbiavimas.


Nemenčinės Gedimino gimnazijos direktorius R.Sakalauskas kalbėjo, kad Šiaurės Ministrų Taryba skyrė dotaciją tarptautinio Nordplus Junior klasių mainų projekto „Mission: My career“ įgyvendinimui tarp Nemenčinės Gedimino gimnazijos ir Saldus vidurinės mokyklos, bei projekto „TREE“ įgyvendinimui tarp Nemenčinės Gedimino gimnazijos ir Jaunpiebalgos vidurinės mokyklos. Šiuos projektus Lietuvoje koordinuoja anglų kalbos mokytojos metodininkės Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė. Projekto „Mission: My career“ tikslai yra susipažinti su specialybių įvairove kaimyninėse šalyse, rasti skirtumus, panašumus ir gilinti anglų kalbos žinias. Projekto „TREE“ tikslai susipažinti su kiekvienos šalies tradicijomis, kultūriniu paveldu, rasti skirtumus bei panašumus ir gilinti anglų kalbos žinias buvo sėkmingai įgyvendinti. 

2016 metų vasario 29 kovo 4  dienomis Nemenčinės Gedimino gimnazija sulaukė svečių iš Latvijos, Jaunpiebalgos vidurinės mokyklos, kurie atvyko į klasių mainus Lietuvoje. Tik atvykę mokiniai  aktyviai  dalyvavo pamokose.  Pamokos buvo labai įdomios, integruotos, netradicinės ir buvo vedamos lietuvių - anglų kalbomis.

Klasių mainų metu mokiniai aktyviai dalyvavo integruotose pamokose, kurios buvo labai įdomios, netradicinės ir vedamos lietuvių, latvių ir anglų kalbomis. Verslo plano kūrimas padėjo mokiniams susipažinti su verslo kūrimo eiga bei leido atskleisti jų kūrybines jėgas. Užduoties metu buvo sukurtos patrauklios verslo idėjos, kurias būtų galima pritaikyti Nemenčinėje, apskaičiuoti kaštus ir pelną, numatyti verslo plėtros perspektyvas ir grėsmes, sukurti reklaminį šūkį. Anykščiuose projekto dalyviai susipažino su seniausiais amatais, tokiais kaip kalvystė, audimas, duonos kepimas, turėjo galimybę išsikepti savo duonos kepaliuką.

IIa G klasės mokinė Indrė Morkūnaitė kalbėjo: „Projekto metu įgavome žinių praversiančių ateityje, planuojant karjerą ar ieškantis darbo. Taip pat susiradome naujų draugų, susipažinome su Latvijos ir Lietuvos panašumais ir skirtumais.“ II a G klasės mokinė Elžbieta Perveinis teigė: „Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę būti šio projekto dalyve. Projektas buvo ne tik naudingas, bet ir šaunus. Mokėmės netradiciniais būdais įvairiose aplinkose. Tikiuosi, kad ir kitais metais mūsų gimnazija dalyvaus Nordplus Junior projektuose.“

8a klasės mokinė Goda Bujenauskaitė sakė: „Šis projektas mums buvo labai naudingas, mes susipažinome su  kitos šalies tradicijomis, kultūriniu paveldu, susiradome naujų draugų, pagerinome anglų kalbos kalbėjimo įgūdžius. 7b Ieva Lipskytė džiaugėsi, kad turėjo galimybę apsilankyti kitoje šalyje ir šauniai praleisti laiką netradicinėje mokymosi aplinkoje. 

 

Straipsnio autorės,
Projektų koordinatorės anglų kalb. mokytojos metodininkės
Inga Stankevičienė ir Elena Baliukevič 

 

Shadow up