kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Karšti Italijos pyragaičiai šiaurioje Nemenčinėje

Daugeliui vien tik pagalvojus apie ugningąją Siciliją ir jos įkaitintą žemę, darosi šilta. Ši sala savo charizma traukia įspūdžių pasiilgusius žmones. Būtent mūsų mokiniai ir mokytojai (Comenius „FVF: Friendship via Flavour“ dalyviai) pabėgę nuo rytinio šaltuko, nuo rugsėjo 21 iki 28 dienos mėgavosi Sicilijos saule ir susitiko su projekto draugais iš Čekijos, Turkijos, Vokietijos ir Italijos.


Atvažiavę atgal į atšiauriąją Lietuvą, mokiniai negalėjo atsidžiaugi tuo, ką patyrė. Norėdami pasidalinti savo įspūdžiais su visa mokykla, pakvietė mokinius bei mokytojus ir surengė „Itališką popietę“, kuri vyko spalio 9 dieną. Projekto dalyviai vaišino neįtikėtinais itališkais pyragaičiais su mascarpone sūriu, kuriuos mokiniai pagamino pagal originalų itališką receptą. Pragavę, netekome žado ir negalėjome kalbėti, pyragaičiai tiesiog tirpo burnoje. Tai pat buvome pavaišinti arbata bei įvairiais itališkais skanumynais.

Atsitokėję nuo pyragaičių afrodiziako, pradėjome klausytis pasakojimų, apie tą tolimą pietietišką kraštą. Projekto dalyviai aplankė tokius miestus kaip Caltanissetta, Palermo, Mazzarino, Cefalu bei Agrigento, kur jie matė pritrenkiančio grožio uolieną „Scala deTurchi“, kuri yra kandidatė į Unesco. Nuotraukų pristatymo metu žiūrovai nespėdavo netgi aiktelėti pamačius dangiškąjį kraštovaizdį. Patys mokiniai negalėjo nustoti kalbėti apie Siciliją. Papasakojo mums apie projektinius užsiėmimus, parodė dovanų gautas šefų kepurėles, kuriomis išskirtinai didžiavosi. Su užsidegimu aiškino miestelių struktūrą, pasakodami apie siauras gatveles ir siciliečių karštumą. Keliavę mokiniai sužinojo tikros itališkos picos paslaptį. Kelis kartus jie buvo nuvesti į prabangius restoranus, kur juos vaišino aukščiausio lygio kulinarai.

Kuo labiausiai juos sudomino Sicilija? Nepatikėsite, bet mokykla, mat ji specializuojasi žemės ūkyje ir turi savo 18 hektarų žemės. Mokykla augina alyvuoges, vynuoges, persikus, turi savo techniką. Patys mokinai skynė nuo medžių šviežiausius persikus ir negalėjo patikėti laime. Na ką dar gali pasiūlyti Italija? Žinoma, savo automobilius. Bet ar žinote, jog Lamborghini tai ir traktorių Italijoje gamintoja?

Kiekvienoje kelionėje kažko išmokstame, ir mūsų mokiniai tikrai pasikeitė į gerąją pusę (nors ir priaugo truputi svorio). Sicilijos kraštovaizdis gali pakerėti kiekvieną, mūsų dalyviai nėra išimtis. Kaip ten nebūtų gerai, bet jie vis vien grįžo į gimtąją Lietuvėlę, truputį pasiilgę to pietietiško ir audringo charakterio žmonių.

Eva Borkovska G3 klasės mokinė
 Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.


Shadow up