kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projektas „Tautų tiltas“ Bezdonių Julijaus Slovackio vidurinėje mokykloje

„Tautų tiltas“ – projektas, kuris jau antrus metus vykdomas mūsų mokykloje pagal Lietuvos mokinių neformaliojo Švietimo centro programą „Būkime kartu“. Projekto idėja – suburti keleto mokyklų, kuriose dėstoma lietuvių, lenkų, rusų, baltarusių kalbomis, mokinius, supažindinti su papročiais, tradicijomis, siekiant skatinti jų tarpusavio bendravimą, puoselėti gimtąją kalbą, kultūrą, tradicijas.


Šiais metais projekte dalyvavo projekto koordinatorė Vilniaus Lazdynų vidurinė, Jonavos „Neries“ pagrindinė mokykla, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija ir mūsų - Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio vidurinė mokykla. Projekto metų buvo organizuojami bendri renginiai, mokinių darbų parodos. Mokyklų bendruomenės pristatė savo tautos savitumą, etninės kultūros elementus (dainos, šokiai, eilėraščiai, tradicijos, papročiai, valgiai ir kt.).

Projekto „Tautų tiltas” dalyvių susitikimas, kurio tema buvo „Derliaus šventė“, vyko ir mūsų mokykloje. Renginio metu vyko mokyklų komandų varžybos „Rudens gėrybės ant mūsų stalo“, kurių metų mokiniai turėjo galimybę giliau susipažinti su įvairių tautų virtuve ir gaminimo technologijomis. Projekto dalyviai taip pat dalyvavo fotonuotraukų konkurse „Mano didžiausias baravykas“.

Projekto apibendrinimas vyko Lazdynų vidurinėje mokykloje lapkričio 12 d., kur konferencijoje mūsų mokytojos Edita Verkovska ir Jolita Lavrukaitienė skaitė pranešimą „Multikultūrinis kalendorius arba aplink pasaulį per 731 dieną”.  Konferencijoje dalyvavo Lietuvos edukologijos universiteto profesorius, etnologas Libertas Klimka, kuris pabrėžė tokių projektų, kaip „Tautų tiltas“, svarbą.

Šio projekto metu mūsų mokyklos mokiniai užmezgė ne tik dalykinius, bet ir draugystės ryšius. Tikimės, kad bendradarbiavimas, susitikimai ir draugystė stiprės ir už projekto ribų.

Edita Verkovska technologijų mokytoja
Jolita Lavrukaitienė lietuvių kalbos mokytoja

 

Shadow up