kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Bukiškėse – Šeimos, meilės ir ištikimybės diena. Susitelkę aplink šeimą

Skambiai, šurmulingai, linksmai ir margaspalviai buvo sekmadienio, liepos 8-osios popietę prie Bukiškių Kristaus Gimimo cerkvės. Tėvo Maksimo Krutolevičiaus vadovaujama tikinčiųjų bendruomenė eilinį kartą surengė šeimų šventę visos Vilniaus ir Lietuvos eparchijos mastu.


Rusijos stačiatikių bažnyčios tikinčiųjų bendruomenė liepos 8-ąją mini Šeimos, meilės ir ištikimybės dieną. Šias iškilmes globoja du stačiatikių šventieji - sutuoktiniai Petras ir Fevronija, santuokos globėjai. 

Šeimų šventė prie Bukiškių cerkvės vyko jau trečią kartą. Į jos organizavimą įsitraukę parapijiečiai surengė koncertą, cirko pasirodymus ir vaišes visiems svečiams. Netrūko atrakcijų ir vaikams, kurie išpaišytais veideliais galėjo iki valios šokinėti ant pripučiamų čiuožynių ir batutų. Į šventę atvyko stačiatikių šeimos iš įvairių Lietuvos kampelių. Kartu linksminosi ir jų kaimynai bei bičiuliai katalikai, juk Bažnyčios labui drąsiai saugo krikščioniškas vertybes visuomenėje. 

Į gausiai susirinkusias šeimas kreipėsi Vilniaus ir Lietuvos eparchijos metropolitas Inokentijus. Atkreipė dėmesį į tai, kaip svarbu šiais laikais liudyti pasiaukojimą santuokiniame gyvenime. Kalbėjo apie santuokos saitų stiprinimą per maldą, apie vaikų ir tėvų meilę. 

„Šventieji Petras ir Fevronija yra idealaus santuokinio gyvenimo, pagalbos stokojantiesiems, ramybės ir meilės išsaugojimo šeimoje pavyzdys. Tegul Viešpaties valia jūsų šeimose ir namuose karaliauja tarpusavio supratimas, kad su Jo pagalba įveiktumėte įvairias pagundas ir sunkumus. Tik šimtmetinių krikščioniškų vertybių išsaugojimas leis išauklėti dvasiškai sveiką kartą“, - vardijo metropolitas Inokentijus, dėkodamas visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Padėkoti už sutuoktinį
Įvairių krikščioniškų konfesijų taikus sambūvis būdingas tiek visos Lietuvos, tiek Vilniaus rajono bruožas. Veikiančios cerkvės, be Bukiškių, yra dar Rudaminoje ir Geisiškėse. Vilniaus rajono savivaldybei šventėje atstovavo vicemerė Teresa Demeško, ji pasveikindama su gražia švente perdavė merės Marijos Rekst linkėjimus. Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai atstovavo jos seniūnė Rita Tamašunienė.

„Džiaugiuosi, kad į šventę susirinko tiek daug žmonių. Tegul šventųjų Petro ir Fevronijos gražus šeimyninis gyvenimas tampa tarpusavio pagarbos ir meilės pavyzdžiu mūsų šeimoms. Manau, kad šiandienos renginys yra gera proga padėkoti Dievui už savo šeimą, už savo sutuoktinį, su kuriuo dalijamės savo gyvenimo likimu, ir už savo vaikus“, - sakė R. Tamašunienė.

Tradicinės šeimos vertė
Šeimos, meilės ir ištikimybės šventė išpuola tuomet, kai stačiatikiai turi vadinamąjį Petro pasninką. Ruošdamiesi liturginei šventųjų apaštalų Petro ir Povilo šventei (liepos 12 d.) tikintieji stengiasi valgyti tik pasninko valgius. Todėl šventėje galima buvo rinktis vaišes. Besilaikantiesiems griežto pasninko buvo paruošta grikių košės su grybais, morkomis ir svogūnais. 

„Cerkvės veikla buvo atnaujinta prieš septynerius metus. Anksčiai, sovietmečiu, buvo uždaryta, todėl pastatas nyko. Tai anuometinių metropolitų  - stačiatikių Chrizostomo ir katalikų Audrio Juozo Bačkio pastangomis - cerkvei buvo sugrąžintas sakrališkumas. Palaipsniui pradėjo atgimti ir tikinčiųjų bendruomenė. Prieš trejus metus tėvas Maksimas nutarė surengti šeimų šventę, kuri prigijo ir kasmet vis labiau auga, kas mus labai džiugina. Ši šventė primena, kad tradicinė šeima, susidedanti iš mamos, tėčio ir vaikų yra didžiausia vertybė“, - pokalbyje su „Vilniaus krašto savaitraščiu“ sakė Avižienių gyventoja Jelena Ivanova. Stačiatikių bendruomenė Bukiškėse  negausi, tačiau, kaip pažymi J. Ivanova, nuolat auga, melstis čia atvažiuoja tikintieji ir iš Vilniaus. „Kiekvieną rudenį suprantame, kad pastatui šildyti žiemą turime surinkti daugiau pinigų. Tai - ne tik kultūros, bet pirmiausia - dvasinė vertybė. Mūsų apylinkėse turime tik katalikų bažnyčią Riešėje ir mūsų cerkvę Bukiškėse. Į sekmadienio Eucharistiją ateina pas mus ir katalikų, neturinčių galimybės nuvykti į bažnyčią“, - pasakojo ponia Jelena vaišindama svečius koše. 
 
Dviguba šventė
Valentina Bukel atvyko į šventę Bukiškėse kartu su vyru. Turi čia draugų stačiatikių. Pati augo mišrioje šeimoje - tėtis Viktor Obymacho buvo stačiatikis, o mama Zofija - katalikė. Ir nors pati buvo pakrikštyta katalikų bažnyčioje ir katalikiškas tradicijas įskiepijo savo sūnums, kartais mėgsta užeiti į cerkvę ir uždegti ten žvakelę, pasimelsti, užsakyti pamaldas už amžinatilsį tėtį. Jaučia ten, kaip sako, vidinę ramybę. „Iš vaikystės man liko prisiminimai, kai mama ruošdavo dvigubas šventes: pirmą kartą - katalikiškas, o antrą kartą, tėčiui - stačiatikiškas. Tai buvo taip natūralu, kad du kartus būdavo Kalėdos ar Velykos. Lietuva ir Vilniaus kraštas turi ypatingų turtų: įvairių konfesijų krikščionys gyvena vieni šalia kitų, nesipyksta, o dalijasi savo dvasingumo patirtimi“, - dalijosi pastebėjimas ponia Valentina. 

Savo ruožtu koncerto vedėja Olga Zablockaja pabrėžė, kad Bukiškių stačiatikių bendruomenė, nors ir nedidelė, tačiau gyvena labai darniai. „Labai gerai pažįstame vieni kitus, draugaujame šeimomis, stengiamės padėti stokojantiesiems. Džiaugiuosi, kad tėvas Maksimas sugebėjo pritraukti į cerkvę jaunimą, kuris yra atviras įvairioms dvasinės veiklos formoms“, - pokalbyje su „Vilniaus krašto savaitraščiu“ sakė O. Zablockaja, kuri į Bukiškes atvažiuoja iš Vilniaus. 

Koncerte, be kita ko, pasirodė: Rusnė Paciūnaitė, Božena Sokolinska su dukra Gabriela, Igor Jarmolenko, Olga Petunina, Oleg Mozarskij, Aleksandr Belkin, Andrej Spiridonov, o Džiuzepė (Giuseppe) Guglielmi atvyko į Bukiškių šventę net iš saulėtosios Italijos. Po koncerto susirinkusią publiką linksmino cirko artistai, sukeldami daugiausia džiaugsmo jauniausiems šventės dalyviams.


Teresa Vorobej
Vilniaus krašto savaitraštis

Shadow up