kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Atsigaivinti poezija ir muzika

Pavasaris kaip versmė, iš kurios trykšta poezija ir muzika. Turėjome progą gurkštelėti kūrybos vandens kovo 14 dieną, kai į Kalvelių „Aušros“ gimnaziją atvyko poetas Dainius Gintalas ir bardas Gytis Ambrazevičius.


Kūrėjai pripažino, kad tądien jautėsi šiek tiek melancholiškai, todėl dainavo apie vaikystės namus, skaitė eilėraščius apie karą. Nepaisant to, vis ištrykšdavo viena kita kandesnė mintis, ironiškas juokas. Vėliau diskutavome apie besikeičiantį gyvenimą, į mūsų kasdienybę įsirėžusias technologijas, kurios savaime nėra blogas dalykas, tik dažnai netinkamai ir be saiko naudojamos, Dainiaus Gintalo žodžiais kalbant: „telefonas priauga prie rankos“. Kaip su tuo kovoti? Ieškoti taiklaus, netikėto žodžio, atveriančio mokiniui akis ir atkemšančio ausis. Tų netikėtų tropų, taiklių minčių galime rasti šiuolaikinėje poezijoje.

Tikimės, kad startavęs projektas „Dainių dialogai Vilnijos krašte“ tęsis ir mūsų gimnazijos mokiniai bei mokytojai dar ne kartą atsigaivins gyvuoju poezijos ir muzikos vandeniu.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Pugačiovienė

Shadow up