kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Biologijos ir chemijos pamokos už mokyklos ribų

Siekiant užtikrinti mokinių ugdymosi kokybę bei vesti pamokas netradicinėse erdvėse taikant netradicinius metodus Avižienių gimnazijos chemijos mokytojas J.Borovik ir biologijos mokytoja N.Motiejūnienė organizavo mokiniams susitikimų ciklą, kurių metu buvo siekiama populiarinti biomokslus, skatinti didesnį moksleivių susidomėjimą  ir plėsti jų akiratį.


Gruodžio 3 d. IG - IVG klasių mokiniai lankėsi Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje, kur įvyko seminaras iš praktikumų ciklo „Chemija – tai viskas, kas mus supa“. Chemijos katedros vedėja I. Čerčikienė įdomiai ir turiningai papasakojo apie fakulteto veiklą ir naujas studijų kryptis. Mokiniai atliko daug skirtingų eksperimentų: išskyrė kofeiną iš arbatžolių sublimavimo būdu, dalomajame piltuve ekstrahavo karotiną ir tirpius aliejuje vitaminus iš morkų sulčių, iš chlorofilo išekstrahavo žaliuosius ir geltonuosius pigmentus, adsorbcinėje kolonėlėje išskyrė spalvotų druskų zonas, išbandė silikagelio adsorbcines savybes, atliko vandens kiečio nustatymą, taip pat ištyrė atsivežtus vandens mėginius, paimtus iš Avižienių ir Zujūnų apylinkių.

Gruodžio 17d. Avižienių gimnaziją aplankė „Mobilioji bioklasė“, kuri supažindino mokinius su naujausiais biomokslų laimėjimais. Laboratorija suteikė mokiniams unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais, išbandyti tikrus mokslinius prietaisus ir patiems atlikti modernius biomokslų eksperimentus, kurie atskleidė kas yra DNR ir kaip ji yra tiriama.

Galiausiai, sausio 8d. Avižienių ir Zujūnų mokiniai aplankė bendrovės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ Vilniaus padalinį. Ekskursijos metu  mokiniai buvo supažindinti su naujausiais biotechnologijų pasiekimais, produktų kūrimu. Mokiniai lankėsi laboratorijose, turėjo galimybę pamatyti, kaip kuriami produktai, kuriuos naudoja farmacijos ir biotechnologijos įmonės, ligoninių ir klinikų diagnostikos laboratorijos, universitetai, mokslo institutai, aplinkos ir procesų kontrolės institucijos visame pasaulyje.

Mokiniai buvo sužavėti chemijos ir biologijos mokytojų inicijuojamais renginiais, kurie populiarina moderniąsias biotechnologijas bei motyvuoja siekti geresnių ugdymosi rezultatų.  

Shadow up