kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kalvelių gimnazistai pažino savivaldybės darbą iš arti

Gegužės 16 d. Vilniaus rajono savivaldybės administracijoje lankėsi 10 smalsių ir žingeidžių gimnazistų kartu su mokytoja iš Kalvelių „Aušros“ gimnazijos. Jaunimas domėjosi savivaldos veikla, susipažino su mero, tarybos, administracijos bei Savivaldybės skyrių darbo specifika iš arti.


Gimnazistus Savivaldybės didžiojoje salėje pasitiko merė Marija Rekst, administracijos direktoriaus pavaduotojas Robert Komarovski, mero patarėjos Danuta Narbut ir Aleksandra Černiauskienė.

Papasakoję apie save, savo pomėgius, pasiekimus ir popamokinę veiklą mokiniai su pasididžiavimu pristatė vadovybei Kalvelių „Aušros“ gimnazijos moksleivių komandos kurtą filmuką „Taikos karys“, kuris šių metų vasario mėnesį Vilniaus rajono 9-12 klasių mokinių informacinių filmukų konkurse „Ateities karjera“ laimėjo I-ąją vietą.

Merė džiaugėsi, kad vis daugiau rajono moksleivių domisi savivalda, vykdomais projektais ir visuomeniniu gyvenimu. Tokie susitikimai skatina ir stiprina dialogą tarp Savivaldybės ir jaunimo. Merė paraginusi moksleivius būti aktyviems, pakvietė dažniau lankytis Savivaldybėje.

Mero patarėja Danuta Narbut pristatė prezentaciją apie Vilniaus rajoną, tautinę sudėtį, kultūros paveldą, Savivaldybės administracijos sudėtį bei pagrindines funkcijas. Pateikusi įdomiausius faktus bei skaičius apie Savivaldybę, smulkiau aptarė švietimo sritį.

Apie verslumą Vilniaus rajone papasakojo mero patarėja Aleksandra Černiauskienė. Trumpai apžvelgusi savivaldybės teritorijoje veikiančias įmones, veiklos rūšis bei verslo tendencijos pokyčius, pristatė informaciją apie ekonomikos edukacines programas moksleiviams.

Grupelė moksleivių apsilankė Civilinės metrikacijos skyriuje, kur susipažino su civilinės būklės aktų rūšimis, šios srities naujovėmis, sužinojo, kokie yra populiariausi bei rečiausi vaikų vardai, pabuvojo santuokos registravimo ceremonijos salėje. Gimnazistai taip pat turėjo progą susipažinti su „vieno langelio“ principu bei sužinoti, kaip sprendžiami gyventojams aktualūs teritorijos planavimo klausimai.

Moksleiviai nesivaržydami uždavinėjo vadovybei klausimus, diskutavo juos dominančiomis temomis.

„Nuoširdžiai džiaugiamės galėdami būti arčiau mokinių, parodyti jiems, kad savivaldos institucijos žino ir supranta vietos žmonių poreikius. Džiugu, kad gimnazistai yra iniciatyvūs, pilni kūrybingų idėjų ir kryptingai siekia užsibrėžtų tikslų“, - sakė mero patarėja Aleksandra Černiauskienė. 

Shadow up