kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus miesto, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų bendrojo ugdymo mokyklose išaiškinti konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ nugalėtojai

Visi puikiai žinome posakį, kad sveikata – didžiausia vertybė. Tačiau tikrąją šių žodžių prasmę dažniausiai suvokiame tik tuomet, kai užklumpa liga.

Kad taip neatsitiktų, turime nuo pat mažens ugdyti vaikams sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžius, skatinti juos saugoti ir stiprinti savo sveikatą, kurią net 50 procentų lemia mūsų gyvenimo būdas.

Siekiant skatinti vaikus rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, mokyklų bendruomenėse propaguoti sveiką gyvenseną kaip kasdienį ir įprastą gyvenimo būdą, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Vilniaus miesto, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų bendrojo ugdymo mokyklose organizavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijų inicijuotą mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų konkursą „SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“.


Konkurse dalyvavo per šimtą Vilniaus miesto, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų bendrojo ugdymo mokyklų bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių pasiryžusių gyventi sveikai. Džiugu, kad sveikatos specialistų ir pedagogų pastangos nenueina perniek, vaikams rūpi sveikata, jie nori išmokti būti sveikais.

Visą rudenį ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir mokyklose šurmuliavo sveikuoliškai gyventi pasiryžę vaikai. Konkurso metu jaunieji sveikuoliai įrodė, kad moka rūpintis savimi, saugoti ir stiprinti savo sveikatą, įgytas sveikatos žinias sugeba taikyti praktiškai, yra fiziškai aktyvūs ir kūrybingi, linksmi ir draugiški.

Pagal vaikų amžių komandos buvo suskirstytos į 5 grupes: priešmokyklinio amžiaus vaikų, 1-4, 5–6, 7-8 ir 9–11 klasių mokinių. Komandas sudarė 5 vaikai, mokytojas ir sveikatos specialistas.

Pirmieji jėgas išbandė patys mažiausieji – ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai, po jų į kovą stojo mokiniai. Konkurso metu vaikai rungėsi įvairiausiose rungtyse. Komandų prisistatymo metu atsiskleidė vaikų kūrybiškumas ir artistiškumas, testų pagalba buvo tikrinamos teorinės sveikos gyvensenos ir saugaus elgesio žinios, praktinių užduočių metu paaiškėjo, kaip mokiniai įgytas žinias sugeba pritaikyti gyvenime, fizinis pasirengimas ir aktyvumas atsiskleidė judriųjų estafečių metu. Mokytojams ir sveikatos specialistams taip pat teko pasukti galvas, atliekant jiems skirtas užduotis. Viso konkurso metu vyravo draugiška ir geranoriška atmosfera, dalyviai ne tik buvo pasiryžę iškovoti pergalę, bet ir kitiems linkėjo sėkmės.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, padėkos raštais, nugalėtojai – diplomais ir prizais, kuriuos įsteigė Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, renginio rėmėjai leidykla „ŠVIESA“ ir VICHY vandens parkas.

 

                      Nuoširdžiai dėkojame visiems konkurso dalyviams ir sveikiname nugalėtojus!

 

Vilniaus rajono konkurse nugalėjo:

1 -4 klasių mokinių amžiaus grupėje – Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros“ gimnazija

5-6 klasių mokinių amžiaus grupėje – Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija

7-8 klasių mokinių amžiaus grupėje – Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės vidurinė mokykla

9-11 klasių mokinių amžiaus grupėje – Vilniaus r. Kalvelių S.Moniuškos gimnazija

 

Dalyvavo virš 160 mokinių iš 22 bendrojo ugdymo mokyklų.

 

Vilniaus miesto konkurse nugalėjo:

Priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėje – Vilniaus lopšelis – darželis „PASAKA“

1 -4 klasių mokinių amžiaus grupėje – Vilniaus Vaduvos darželis mokykla

5-6 klasių mokinių amžiaus grupėje – Vilniaus Simono Daukanto progimnazija

7-8 klasių mokinių amžiaus grupėje – Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija

9-11 klasių mokinių amžiaus grupėje – Vilniaus Radvilų gimnazija

 

Dalyvavo virš 400 vaikų ir mokinių iš 60 ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir bendrojo ugdymo mokyklų.

 

Šalčininkų rajono konkurse nugalėjo:

7-8 klasių mokinių amžiaus grupėje – Turgelių vidurinė mokykla

 

Dalyvavo virš 80 mokinių iš 11 bendrojo ugdymo mokyklų.

 

Liuda Sliaužienė,
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros skyriaus vedėja,
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
tel. 234 02 35;  8 652 10707

Shadow up