kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dėl asmenų gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų tikslinimo

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija kartu su valstybės įmone Registrų centru įvertino situaciją, kai dalis Lietuvos gyventojų nėra pateikę duomenų apie tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą gyvenamosios vietos deklaravimo įstaigai.


Ši problema iškyla tose gyvenamosiose vietovėse, kuriose adresai (gatvės pavadinimas ir namo (patalpos) numeris) buvo suteikti pirmą kartą. Pvz., asmuo gyveno Dainavos savivaldybės Miškų seniūnijos Liepų kaime ir jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresas buvo „Dainavos savivaldybė Miškų seniūnija Liepų kaimas“; savivaldybei suteikus to kaimo gatvei pavadinimą ir namui numerį, šie gyvenamosios vietos adresą sudarantys duomenys (gatvės pavadinimas ir namo ar patalpos numeris) turi būti įrašyti Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau — Gyventojų registras), kaip asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresas, ir tikslus adresas šiuo atveju būtų „Dainavos savivaldybė Miškų seniūnija Liepų kaimas Bičių g. Nr. 5“.

Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 4 straipsnio 12 dalyje yra nustatyta, kad gyvenamosiose vietovėse, kuriose pastatų numeriai ir (ar) patalpų numeriai yra suteikti pirmą kartą, asmenų deklaruotos gyvenamosios vietos adresai yra keičiami (tikslinami) asmeniui ar patalpos ar pastato savininkui (bendraturčiui) deklaravimo įstaigai pateikus prašymą patikslinti deklaravimo duomenis. Taigi, kaip ir pareiga deklaruoti gyvenamą vietą, taip ir pareiga pateikti prašymą patikslinti deklaravimo duomenis yra nustatyta pačiam gyventojui.

Tokia situacija, kai Gyventojų registre duomenys apie asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresą yra nepilni, gali sukelti ir sukelia problemų tiek patiems gyventojams, nes užtrunka tokių asmenų gyvenamosios vietos paieška, pvz., teikiant specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, greitosios medicinos pagalbos) paslaugas, tiek valstybės institucijoms ar teismams, kurių siunčiama informacija ar dokumentai pagal Gyventojų registre nurodomą gyvenamosios vietos adresą tokių gyventojų tiesiog nepasiekia.

Primename, kad Vilniaus rajono savivaldybės gyventojai dėl deklaruotos gyvenamosios vietos adreso pakeitimo ar patikslinimo turi kreiptis į seniūniją pagal gyvenamąją vietą. Paslauga yra nemokama.

Taip pat gyvenamosios vietos deklaracijas galima pateikti internetu per Elektroninių valdžios vartų portalą, jei asmuo gali patvirtinti savo tapatybę portale nurodytais būdais. Jei reikalingas savininko (bendraturčių) sutikimas, jis turi būti patvirtintas taip pat internetu.

Sužinoti, kokia yra Jūsų deklaruota gyvenamoji vieta ar gauti pažymą ar išrašą apie deklaruotą gyvenamąją vietą galite seniūnijoje pagal gyvenamąją vietą. Šią informaciją taip pat galima gauti Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje. Be to, kartą per metus duomenis nemokamai galima pasitikrinti prisijungus per Registrų centro tapatybės patvirtinimo sistemą iPasas.

Raginame kiek įmanoma skubiau imtis reikiamų priemonių, kad Gyventojų registrui būtų pateikti teisingi, pilni ir aktualūs gyventojų gyvenamosios vietos adresai.


Daugiau informacijos apie gyvenamosios vietos deklaravimą, galite rasti čia. 

 

 

 

Parengta pagal LR Vidaus reikalų ministerijos,
Registrų centro ir vrsa.lt informaciją

 

 

 

Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2020     
Birželis
P A T K Pn Š S
0102
03
04050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Artimiausi renginiai
Literatūrinė-muzikinė popietė „Dainų knyga“
2019-06-18
NDKC Dūkštų skyrius (Pijorų g. 1, Dūkštų k., Vilniaus r.)
Popiežiaus Jono Pauliaus II 100-sioms gimimo metinems skirta nuotraukų paroda
2020-06-02
NDKC Skirlėnų skyrius (Skirlėnų g. 4, Skirlėnų k., Sužionių sen., Vilniaus r.)
Muzikinė popietė su grupe „Inventum“, skirta Tėvo dienai paminėti
2020-06-07
NDKC Karvio skyrius (Giedraičio g. 26, Karvio k., Vilniaus r.)
Fotografės Karolinos Jankovska-Polionis darbų paroda
2020-06-09
NDKC Bezdonių skyrius (Geležinkelio g. 15, Bezdonys, Vilniaus r.)
Spaudinių paroda, skirta Gedulo ir Vilties dienai paminėti
2020-06-12
NDKC Veriškių skyrius (Dvarvietės g. 10, Veriškių k., Sužionių sen., Vilniaus r.)

Video medžiaga
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up