kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projekto „Miklūs piršteliai – graži kalba“ konkursas

Smulkioji motorika – tai koncentruoti vaiko rankų pirštų judesiai, gebėjimas, pvz., užsisegti sagas, piešti, lipdyti, laikyti šaukštą ar pieštuką. Pradžioje išsivysto rankų pirštų judesiai, po to skiemenų artikuliacija, o tolesnis kalbos vystymasis priklauso nuo smulkiosios (pirštų) motorikos išsivystymo.


Pirštai – mūsų didieji pagalbininkai, jie mūsų sugalvotų darbų vykdytojai. Jie gali būti puikūs artistai, mūsų vaikų mokytojai ir netgi gydytojai.

Seniai nustatyta, jog tarp miklių pirštukų ir sklandaus kalbėjimo yra tiesioginis ryšys. Atlikdamas įvairius pratimus, vaikas lavina rankų smulkiąją motoriką, o tai gerai veikia kalbos vystymąsi (kadangi kartu aktyvinamos kalbos zonos smegenys). Tad jeigu norime, kad vaiko kalba lavėtų, reguliariai mankštinkime jo pirštukus. Rankučių žaidimai – ne tik puikus būdas lavinti kalbą, bet ir smagi pramoga.

Smulkiąją motoriką lavina tokios užduotys: piešimas, spalvinimas, lipdymas, virvučių varstymas į skylutes, konstravimas (Lego), karolių vėrimas ant virvutės, mozaikų dėliojimas ir pan.

Mokyklos logopedė Beata Juknevičiūtė ir pradinio ugdymo mokytojos Ilona Kutrevičienė, Nijolia Balcevič organizavo mokyklinį prevencinį projektą „Miklūs piršteliai – graži kalba“, kuris vyko spalio – sausio mėnesiais. Projekte dalyvavo visi pradinės mokyklos (ugdomi lietuvių kalba) mokiniai. Sausio 29 dieną įvyko baigiamasis konkursas, kuriuo metu mokiniai pademonstravo savo naujus įgūdžius. Pradinukai noriai atliko užduotis bei gavo simbolines dovanėles. 

Logopedė
Beata Juknevičiūtė

Shadow up