kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybėje vyko Ekstremaliųjų situacijų ir Operacijų centro seminaras

Šiandien, rugsėjo 26 d., Vilniaus rajono savivaldybę aplankė Radiacinės saugos centro atstovės Danutė Šidiškienė ir Ieva Gatelytė, kurios į Savivaldybę atvyko pristatyti galimas branduolinių ir radiologinių avarijų grėsmes Lietuvoje ir užsienyje bei aptarti civilinės saugos įstatymą ir valstybinį ekstremaliųjų situacijų valdymo planą.


Siekdami geresnio savivaldybės pasirengimo reaguoti į sunkią branduolinę avariją (Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse) vykusio Ekstremaliųjų situacijų ir Operacijų centro seminaro metu savivaldybės darbuotojams buvo pristatytos galimų apsauginių veiksmų rekomendacijos.

Ypatingas dėmesys buvo atkreiptas į galimų pavojų ir ekstremaliųjų situacijų rizikos vertinimą, gyventojų perspėjimą apie gresiančias ar susidariusias ekstremaliąsias situacijas, saugumo užtikrinimą gyventojams, jodo profilaktikos organizavimą ir nuolatinį gyventojų informavimą.

Seminare taip pat buvo pristatyti branduolinės energetikos objektai Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse, papasakota apie šių objektų keliamą grėsmę visuomenei. Taip pat numatyta, kad pirmasis Baltarusijos atominės elektrinės (BE) reaktorius pradės veikti 2019 metais.

Daugiau informacijos apie galimas branduolines grėsmes ir saugomuosius veiksmus galima rasti Radiacinės saugos centro internetinėje svetainėje: www.rsc.lt

Shadow up