kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Turininga Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokinių popietė Maišiagaloje

Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvauja Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamame projekte „Tarpkultūrinis dialogas: realybė ar siekiamybė?“, skatinančiame tautinių kultūrų plėtotę.


Įgyvendindami šį projektą, lapkričio 17 d. lankėmės Maišiagaloje. Pirmiausia užsukome į Tradicinių amatų centrą, įsikūrusį 19 a. pr. statytuose Houvalto rūmuose. Apžiūrėję neįgaliųjų tapybos parodą, pasivaikščioję po dvare įrengtas dirbtuvėles ir apžiūrėję tautinių drabužių bei buities rakandų ekspoziciją, su labai labai šaunia vadove Agata mokėmės rišti verbas. Šis unikalus amatas būdingas tik Vilniaus kraštui. Pamokėlė tikrai neprailgo, sukėlė neapsakomai daug teigiamų emocijų ir įspūdžių. O, svarbiausia, visiems pasisekė susidoroti su užduotimi bei didžiuotis, jog pavyko patiems surišti tradicinę Vilniaus krašto verbą. Nors visų darbeliai buvo skirtingi, bet labai ypatingi ir brangūs - juk tiek širdies įdėta!

Vėliau lankėmės buvusioje klebonijoje, kurioje įrengtas daugybę metų Maišiagaloje praleidusio garsaus kunigo J. Obremskio muziejus. Pasigrožėję kieme stovinčiu kunigo garbei sukurtu paminklu, užėjome į muziejaus vidų, kur jo vedėja įdomiai papasakojo apie šio iškilaus žmogaus asmenybę: gyvenimą, bažnytinę veiklą, nuveiktus gerus darbus, pomėgius. Įdomu buvo pasiklausyti muziejaus vedėjos p. Juzės, asmeniškai pažinojusios gerbiamą kunigą, pasakojimo.

Smagu, kad popietę praleidome prasmingai!

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Asta Diržiuvienė

Shadow up